Dolar zyskuje dzięki eskalacji napięć na Ukrainie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) kontynuowało swój spadek w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając w ten sposób swoje nowe minimum na poziomie 1.3890.

Komentarz Mario Draghiego spowodował spadek wartości euro o ponad 100 pipsów od ubiegłego tygodnia, kiedy powiedział on, że mocne euro będzie oznaczało dalsze środki stymulacyjne.

Złoto (XAU) spadło z trzytygodniowego maksimum na poziomie 1331 do poziomu 1289 dolarów amerykańskich za uncję.

Szlachetny metal czeka na dane dotyczące produkcji przemysłowej w USA i na rozwinięcie sytuacji na Ukrainie.

Akcje

Akcje europejskie straciły na wartości po tym jak rosyjskie wojska weszły na Ukrainę. Akcje EU 50 (ESX) spadł  poziomu 3080 do poziomu 3011, a France 40 (CAC) spadł z poziomu 4401 do niskiego poziomu 4263.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odbiła się z tygodniowego minimum na poziomie 102.93 do poziomu 104.02 dolarów amerykańskich za baryłkę. Wartość ropy wzrosła przed dzisiejszą publikacją dotyczącą zapasów ropy naftowej w USA, która pojawi się o godz. 16:30 i prognozowana jest na zaledwie 1,3 mld baryłek zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) odbył rajd wczoraj, zyskując prawie 80 pipsów w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar amerykański odzyskał część strat z poprzedniego tygodnia i odbił się z poziomu 101.49 do poziomu 102.25, dzięki napięciom na Ukrainie i zwiększaniu się zainteresowania inwestycjami w bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na USDJPY, ponieważ para ta może kontynuować swój rajd. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.