Dolar umacnia się przed NFP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) spadło o ponad 100 pipsów wobec dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie zanotowała najniższą wartość od dwóch miesięcy na poziomie 1.3109 po tym jak prezes Europejskiego Banku Centralnego (ECB), Mario Draghi, powiedział o obniżce euro. Stwierdził on, że ECB może rozważyć dalsze cięcia stóp procentowych, jeśli stawki rynku pieniężnego osiągną zbyt wysoki poziom.

Złoto (XAU) kontynuuje swój spadek osiągając najniższą dwutygodniową wartość na poziomie 1364 dolarów amerykańskich za uncję. Inwestorzy złota są podzieleni przez dwa wydarzenia: z jednej strony oznaki poprawy gospodarki USA i możliwość rozpoczęcia ograniczenia przez FED, a z drugiej groźba ataku militarnego na Syrię. 

Akcje

Amerykańskie akcje idą w górę, ponieważ inwestorzy wyczekują dzisiejszych danych związanych ze zmianami zatrudnień, które są istotnym czynnikiem, czy FED rozpocznie ograniczenie już we wrześniu. US 500 (SPI) obecnie notowany jest około poziomu 1651 i może osiągnąć jeszcze wyższą wartość.

Towary

WTI Crude (OIL) odwróciła swój spadkowy trend i obecnie notowana jest powyżej wartości 108 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa zaczęła osiągać wyższe wartości po tym jak skurczyły się zapasy amerykańskiej ropy i prezydent USA szukał politycznego zabezpieczenia na szczycie G20 w Rosji, w związku z konfliktem militarnym w Syrii.

Para dnia i Opcje FX

Zwyżkowy dolar amerykański (USD) zakończył swój rajd osiągając najwyższą wartość od dwóch miesięcy na poziomie 100.20 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen spadł przed publikacją raportu zmian zatrudnień w sektorze pozarolniczym, (NFP), która będzie miała miejsce dziś o godz. 12:30 czasu GMT. Pojawią się sygnały świadczące o wzroście gospodarczym USA i utworzenie  miejsc pracy powyżej prognozowanych 178 tys. może doprowadzić do wzrostu wartości pary. Inwestorzy powinni korzystać ze wzrostu cen wybierając krótkie opcje „CALLs” at-the-money na parze USDJPY.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.