Dolar drży przed jutrzejszym posiedzeniem FOMC

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) kontynuuje swoje umocnienie osiągając poziom 1.3946 przed korektą do poziomu 1.3927 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) dzisiaj rano. Wspólna waluta może być testowana dzisiaj przez publikację indeksu niemieckiego instytutu ZEW (sentyment ekonomiczny), który jest kluczowym wskaźnikiem aktywności europejskiej gospodarki.

Dolar amerykański (USD) zyskał wobec jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 101.93 ostatniej nocy. Dolar znajduje się pod presją w ostatnim tygodniu, ale obecnie ma moment odbicia na całej linii. Patrząc w przyszłość dzisiaj po południu poznamy dane dotyczące długoterminowego wpływu lub zbytu inwestycji ze Stanów Zjednoczonych.

Akcje

Brytyjskie akcje miały swoją pierwszą korektę po dniach spadku przez utrzymującą się awersję inwestorów do ryzyka. UK 100 (FTS) wzrósł do rekordowego poziomu 6582 z niskiego poziomu 6499 w ostatni piątek.

Towary

Ropa Brent (BRT) śledząc ogólny trend ropy osiąga niższe wartości. Ropa dotknęła poziomu 106.10 dolarów za baryłkę spadając z poziomu 108 dolarów w piątek, po złagodzeniu napięć na Krymie.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) straciło wczoraj na wartości przez złagodzenie sytuacji na Ukrainie i ucieczki inwestorów do bardziej ryzykownych aktywów. Szlachetny metal osiągnął poziom 1368 przed korektą do poziomu 1360 podczas porannego tradingu.

Inwestorzy powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na złocie. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Easy Forex Trading Ltd.