Dofinansowanie do kredytów ekologicznych w bankach spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Banku BPS

Dofinansowanie do kredytów ekologicznych  w bankach spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Banku BPS
Fot. Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
"EKO? Logiczne, że się opłaca!" - pod takim hasłem Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz Bank BPS rozpoczęły promocję kredytów gotówkowych na cele ekologiczne.
Banki Spółdzielcze z Grupy #BPS oraz #BankBPS rozpoczęły promocję kredytów gotówkowych na cele ekologiczne #kredyty #ekologia

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest w dzisiejszych czasach ekologia: to klucz do naszej przyszłości i szansa na ocalenie naturalnego środowiska dla następnych pokoleń. Poprzez nasze działania w ramach Zrzeszenia BPS, które łączy 326 Banków Spółdzielczych, przechodzimy od słów do czynów i pokazujemy, że podejście ekologiczne to również rozsądne i opłacalne rozwiązanie na dziś – mówi Krzysztof Kokot, Wiceprezes Zarządu Banku BPS. – Nasi klienci to ludzie pragmatyczni, dlatego podkreślamy oszczędności, które można osiągnąć w domowym budżecie dzięki korzystaniu z ekologicznych rozwiązań, np. odnawialnych źródeł energii. Tym, którzy skorzystają z naszych kredytów i wezmą udział w konkursie, dajemy też możliwość zdobycia dodatkowego dofinansowania.

Na co można przeznaczyć kredyt?

Lista celów ekologicznych, które można sfinansować kredytami z Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS i z Banku BPS jest bardzo szeroka. Obejmuje zarówno inwestycje w termomodernizację mieszkania lub domu (wymiana okien i drzwi, ocieplanie stropu, piwnic, ścian zewnętrznych, itp.), montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, urządzenia, które korzystają z biomasy, itp.),
jak i wymianę pieców i kotłów. Środki z kredytu przeznaczyć można również na inwestycje z zakresu ochrony wód, np. zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych, systemów odzysku wody deszczowej, czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Co ciekawe, ekologicznym zakupem mogą być również urządzenia AGD z klasą energooszczędności A+++, a nawet pojazdy z napędem elektrycznym, czy rowery.

Czytaj także: BOŚ jeszcze bardziej zielony >>>

Ekologiczne przedsięwzięcia wspierają również lokalne samorządy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przykładami takich programów są „Czyste Powietrze”, czy „Mój Prąd”. Osoby, które chcą skorzystać z dotacji, często poszukują również dodatkowego finansowania bankowego. To z myślą o nich tworzona jest oferta kredytów gotówkowych na cele ekologiczne w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS.

Promocja „EKO? Logiczne, że się opłaca!”

W ramach rozpoczętej właśnie promocji „EKO? Logiczne, że się opłaca!” każdy klient, który od października do końca roku 2020 weźmie w jednym z Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS lub w Banku BPS kredyt gotówkowy i wykaże, że jego część przeznaczy na cele ekologiczne, będzie mógł wziąć udział w konkursie EKO Fortuna. W konkursie będzie można wygrać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5000 zł. Grać będzie można codziennie, od 2 listopada do 31 grudnia 2020 r. W konkursie będą mogły uczestniczyć również te osoby, które wzięły kredyt w październiku. Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe – koszulki z zabawnymi hasłami promującymi ekologię.

Źródło: Grupa BPS