Dimension Data dostawcą urządzeń aktywnych dla wielkopolskiej sieci szerokopasmowej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dimension.data.logo.02.400x93Firma Dimension Data Polska poinformowała o podpisaniu umowy z Wielkopolską Siecią Szerokopasmową S.A. na dostawę, instalację i uruchomienie urządzeń aktywnych na potrzeby Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS).

W ramach realizacji umowy eksperci Dimension Data dostarczą, zainstalują i uruchomią urządzenia aktywne warstwy DWDM oraz IP/MPLS sieci WSS. Dimension Data zaimplementuje również system zarządzania siecią oraz zapewni bieżące wsparcie i utrzymanie wdrożonych urządzeń przez okres 5 lat.

Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2007-2013.

Celem inwestycji jest zbudowanie sieci szerokopasmowej w oparciu o technologię sieci nowej generacji NGA (Next Generation Access), która umożliwi korzystanie z usług o wysokich wymaganiach na przepływność (min. 30Mb/s). Łączna długość sieci szkieletowej oraz sieci dystrybucyjnej wyniesie 4500 km.

Aneta Czyżyk-Piątkowska