DBRS podtrzymał ratingi Polski na poziomie A z perspektywą stabilną

DBRS podtrzymał ratingi Polski na poziomie A z perspektywą stabilną
Fot. stock.adobe.com/Kurhan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
DBRS podtrzymał długoterminowe ratingi podmiotu Polski dla zadłużenia w walutach obcych i krajowej na poziomie A z perspektywą stabilną, podała agencja. Ratingi krótkoterminowe podtrzymano w obu przypadkach na poziomie R-1 (low) z perspektywą stabilną.

#DBRS podtrzymał długoterminowe #ratingi podmiotu Polski dla zadłużenia w walutach obcych i krajowej na poziomie A z perspektywą stabilną #rating

„Ratingi odzwierciedlają wciąż mocne wyniki makroekonomiczne Polski, ramy w polityce fiskalnej i pieniężnej, płynny kurs walutowy oraz dobry poziom integracji z UE. Polska osiąga jedne z najlepszych wyników w UE w zakresie wzrostu PKB w ostatniej dekadzie, zaś wzrost PKB w III kw. 2018 r. sięgnął 5,1% r/r. Polski silny wzrost gospodarczy sprzężony ze wzrostem efektywności przychodów przyśpieszył fiskalną konsolidację i poprawił dynamikę długu. Deficyt fiskalny zmniejszy się według szacunków do 0,9% PKB w tym roku z 1,4% w 2017 r. Imponujący polski wzrost gospodarczy i poziom wykonania fiskalnego spowodował, że Polska została zaliczona do rynków rozwiniętych w międzynarodowym indeksie we wrześniu 2018 roku” – czytamy w komunikacie.

Wskazano, że rating Polski jest ograniczony niekorzystną sytuacją demograficzną i relatywnie niskim PKB per capita.

Źródło: ISBnews