db Makler najlepszy w rankingu rachunków maklerskich Comperia.pl

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

deutsche.bank.03.400x118Bezpłatny rachunek maklerski db Makler oferowany przez Deutsche Bank Polska oraz DB Securities S.A., z najniższą na rynku prowizją od internetowych transakcji zakupu akcji i narzędziem do analizy technicznej, trzeci raz z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu rachunków maklerskich opracowanym przez Comperia.pl.

Redakcja Comperia.pl przygotowała trzecią już edycję rankingu rachunków maklerskich z myślą o potrzebach osób, które dopiero zamierzają rozpocząć inwestowanie. Planowana wysokość aktywów zgromadzonych na rachunku nie powinna przekroczyć 50 tys. złotych, a minimalna wartość zrealizowanego zlecenia to 5 tys. złotych. W rankingu uwzględniono takie parametry jak koszt prowadzenia rachunku (0 zł w przypadku db Maklera), wysokość prowizji za realizację transakcji online na rynku akcji (0,19%, min. 1,90 zł w przypadku db Maklera) i obligacji (0,14%, min. 1,90 zł) oraz użyteczność rachunku. W zakresie tego ostatniego kryterium brano pod uwagę m.in. integrację rachunku maklerskiego z kontem bankowym, możliwość składania zleceń do dyspozycji maklera (DDM i uczestniczenia w ofertach pierwotnych, transakcje na rynkach zagranicznych, dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, narzędzia do analizy technicznej, dostęp do analiz biura maklerskiego i serwisów informacyjnych (PAP, Reuters, Bloomberg itp.), a także możliwość korzystania z materiałów edukacyjnych.

– Wynik rankingu redakcji Comperia.pl potwierdza, że internetowy rachunek db Makler jest aktualnie najlepszą propozycją na rynku. Biuro Maklerskie Deutsche Bank wraz z DB Securities S.A. oferują najatrakcyjniejsze warunki cenowe – brak opłat za prowadzenie rachunku i najniższą na rynku prowizję od transakcji internetowych. Dodatkowo zapewniamy bezpłatnie dostęp do atskanera – narzędzia do analizy technicznej opracowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – mówi Paweł Trzaska, Dyrektor Biura Maklerskiego Deutsche Bank.

Atskaner jest rozbudowanym narzędziem analitycznym, dostępnym online, dzięki któremu inwestorzy nie muszą samodzielnie analizować setek wykresów giełdowych. Dostarcza im ono sygnały techniczne, które można dowolnie personalizować oraz szeroką bazę wiedzy na temat analizy technicznej i skutecznych strategii inwestycyjnych. W jej ramach użytkownicy otrzymują dostęp do projektu „ATrakcyjne Spółki”, gdzie w codziennych odcinkach video analityk techniczny wybiera najciekawsze walory z sygnałów wygenerowanych przez atskaner, oraz przedstawia możliwe scenariusze rynkowe. Osobom zainteresowanym nauką analizy technicznej oraz własną strategią inwestycyjną dedykowany jest cykl materiałów edukacyjnych pod nazwą „Piguła Analizy technicznej”.

Biuro Maklerskie Deutsche Bank na koniec czerwca 2014 r. obsługiwało ponad 18 tys. rachunków. Liczba ta dynamicznie wzrasta.

Bezpłatny rachunek db Makler można założyć zdalnie poprzez stronę internetową http://www.dbmakler.pl/ lub w jednym z Oddziałów Banku. Warunkiem uruchomienia konta maklerskiego dbMakler jest posiadanie lub otwarcie w Deutsche Bank dowolnego rachunku osobistego z dostępem do usług bankowości elektronicznej (w tym bezpłatnego rachunku dbNET). Przy internetowych transakcjach prowizja za zakup akcji wynosi 0,19%, min. 1,90 zł.

Źródło: Deutsche Bank Polska S.A.