David Putts powołany na stanowisko Chief Growth Officer w Billon Group

David Putts powołany na stanowisko Chief Growth Officer w Billon Group
Fot. Billon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Billon, pierwszy fintech, który stworzył technologię rozproszonego rejestru zapisującą narodowe waluty i dokumenty w sieci blockchain, przyjmuje nową strategię rozwoju na 2019 r. Firma przechodzi z etapu pilotaży do pełnych wdrożeń komercyjnych swojej technologii. Efektem tej strategii jest powołanie Davida Puttsa na stanowisko Chief Growth Officer

W nowej roli David Putts skupi się na wdrożeniach biznesowych technologii #Billon w Wielkiej Brytanii i innych rynkach za granicą

Billon Group Ltd. informuje, że Rada Dyrektorów spółki powołała w dniu 9 stycznia 2019 r. Davida Puttsa na nowe stanowisko Chief Growth Officer w zarządzie spółki. Przyczyną nominacji jest nowa strategia rozwoju firmy na 2019 r. Zgodnie z nią Billon przechodzi z etapu pilotaży do pełnowymiarowych wdrożeń komercyjnych własnej technologii rozproszonego rejestru (DLT).

David Putts do tej pory poświęcał część swojego czasu na rolę przewodniczącego Rady Dyrektorów firmy Billon oraz jej dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego i partnerstw. Dzięki jego dotychczasowej pracy Billon otrzymał licencję na wydawania pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii, rozpoczął współpracę inwestycyjną i projektową z FIS Global i pozyskał dużych klientów, takich jak Philip Morris. Jako Chief Growth Officer David skoncentruje się na rozwoju firmy na nowych rynkach. Jego obowiązki jako nowa przewodnicząca Rady Dyrektorów przejmie Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak.

Wojtek Kostrzewa, prezes firmy Billon, powiedział: – Bardzo się cieszę, że David włączy się bardziej w bieżące zarządzanie firmą. Jako Chief Growth Officer będzie mógł teraz, po zakończeniu wielu pilotażowych projektów w zeszłym roku, bezpośrednio kształtować naszą strategię na 2019 r. i pomóc w osiągnięciu finansowych celów, zwłaszcza na rynkach międzynarodowych.

David Putts skomentował: – Klienci nie inwestują już w blockchain tylko po to, żeby poznać nową technologię. Spodziewają się, że DLT przyniesie im konkretne korzyści, a zwłaszcza obniży koszty oraz udostępni nowe źródła dochodów. Nasza platforma DLT jest wyjątkowa, ponieważ jest od początku rozwijana właśnie z myślą o zastosowaniu biznesowym. Jej wdrożenie umożliwi cyfrową transformację wszelkich procesów biznesowych, obejmujących narodowe waluty, dokumenty i tożsamość. Będzie to główny temat naszej strategii rozwoju.

W nowej roli David Putts skupi się na wdrożeniach biznesowych technologii Billon w Wielkiej Brytanii i innych rynkach za granicą. Będzie też w dalszym ciągu odpowiedzialny za współpracę z FIS Global i pozostałymi partnerami. Jego pierwszym celem będzie wzmocnienie zespołu projektowania rozwiązań klienckich.

Kim jest David Putts?

David Putts jest byłym prezesem i dyrektorem zarządzający trzech cyfrowych banków, w tym Inteligo w Polsce i Equa w Czechach. Pracował również jako konsultant w McKinsey. W swojej pracy zdobył doświadczenie z zastępowania przestarzałych technologii nowoczesnymi systemami bankowymi oraz transformacji doświadczenia użytkownika. Tworząc nowoczesne instytucje od zera, zdał sobie sprawę z konieczności uproszczenia procesów, przetwarzających obecnie pieniądze, dane i tożsamość w oddzielonych od siebie systemach. David mówił publicznie o transformacji biznesowej na Money 20/20, Impact CEE i wielu konferencjach fintechowych.

Źródło: Billon