Daniel Piekarek z Banku BPS wyróżniony w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego

Daniel Piekarek z Banku BPS wyróżniony w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego
Daniel Piekarek z Banku BPS Fot. Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Daniel Piekarek z Banku BPS zajął II miejsce w konkursie dziennika "Parkiet" na analityka makroekonomicznego w 2018 r.

#DanielPiekarek z Banku #BPS zajął II miejsce w konkursie dziennika "Parkiet" na analityka makroekonomicznego w 2018 r. #BankBPS

Jak podkreśla redakcja „Parkietu” Daniel Piekarek formułował najcelniejsze prognozy inflacji, ale też wyróżniał się celnymi przewidywaniami inwestycji.

Więcej najnowszych informacji o Banku BPS >>>

Konkurs na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowany jest przez „Parkiet” od 2007 r. Obecnie trwają edycje XII i XIII, które pozwolą wyłonić najlepszego prognostę polskiej gospodarki w 2019 i 2020 r. Rywalizacja jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności analityczne: ekonomistów z instytucji finansowych i ośrodków badawczych, niezależnych ekspertów, a także pracowników naukowych i studentów. Uczestnicy konkursu (obecnie jest ich 40) pod koniec każdego kwartału nadsyłają prognozy na cztery kolejne kwartały dla ośmiu wskaźników makroekonomicznych i rynkowych (ich lista widoczna jest w tabeli). Za każdą prognozę mogą otrzymać od zera do 1 pkt w zależności od tego, jak wypada ona na tle faktycznego odczytu danego wskaźnika oraz przewidywań innych uczestników. Podsumowując prognozy na dany kwartał, największą wagę redakcja przypisuje tym formułowanym najwcześniej (z rocznym wyprzedzeniem), najmniejszą zaś najświeższym (sporządzonym kwartał wcześniej). W rankingu ogólnym największą wagę mają punkty za prognozy PKB i CPI, najmniejszą zaś punkty za prognozy kursów walut.

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS