Daniel Obajtek w Radzie Nadzorczej Energi

Daniel Obajtek w Radzie Nadzorczej Energi
Daniel Obajtek Fot. PKN Orlen
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do Rady Nadzorczej Energi, podała spółka. Funkcję tę będzie pełnił bez wynagrodzenia.

Wcześniej zarząd spółki Energa SA poinformował, że 19 kwietnia 2022 roku „Marek Kasicki złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji Wiceprezesa Zarządu Spółki ds. Finansowych oraz członkostwa w Zarządzie Spółki ze skutkiem na koniec dnia 22 kwietnia 2022 roku. Oświadczenie zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji”.

Doświadczenie zawodowe

Jak przypomina w komunikacie spółka, Daniel Obajtek jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN ORLEN od 6 lutego 2018 roku. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 roku, pełnił funkcję Prezesa Zarządu Grupy Energa. W 2017 roku zysk netto spółki wzrósł pięciokrotnie, a firma otrzymała tytuł „Spółki roku” notowanej na WIG20. Wzrost kursu akcji notowanych na GPW sięgnął 38 procent. W latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, usprawniając procesy związane z wydatkowaniem wielomiliardowych środków z funduszy unijnych i krajowych oraz optymalizując koszty funkcjonowania ARiMR.

Wykształcenie

Jak czytamy w komunikacie, Daniel Obajtek jest absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy i przewodniczącym Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także: Fitch potwierdził ratingi Energi >>>

Źródło: Energa