Czyste Powietrze: startuje nowa edycja programu, banki będą wznawiać przyjmowanie wniosków

Czyste Powietrze: startuje nowa edycja programu, banki będą wznawiać przyjmowanie wniosków
Fot. stock.adobe.com/Alberto Masnovo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowa edycja Programu "Czyste Powietrze" ruszy 3 stycznia 2023 roku. Banki oferujące Kredyt Czyste Powietrze będą sukcesywnie wznawiać przyjmowanie wniosków, na nowych zasadach, zgodnie z przygotowanymi zmianami.

Korzyści związane ze zmianami dotyczą przede wszystkim zwiększenia maksymalnych kwot dotacji dla poszczególnych rodzajów przedsięwzięć w tym z tzw. kompleksową termomodernizacją oraz kwot dotacji dla poszczególnych elementów przedsięwzięcia, podniesienia  progów dochodowych dla beneficjentów kwalifikujących się do poszczególnych części programu. Szczegółowe informacje o Programie znajdują się na stronie internetowej Programu pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/.

Czytaj także: Czyste Powietrze: w nowej edycji programu wyższe progi dochodowe i dofinansowanie >>>

Do dnia 2 stycznia 2023 roku kredyty PPCP oferowane będą w Bankach na dotychczasowych zasadach. 

Wnioski na nowych, obowiązujących od 03.01.2023 r. zasadach będą przyjmowane przez Banki uczestniczące w Programie w miarę technicznego dostosowywania się banków do wprowadzonych zmian w Programie. 

Poszczególne banki będą sukcesywnie wznawiać przyjmowanie wniosków, o czym będą informować Klientów indywidualnie na swoich stronach internetowych.

Na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/ aktualizowana będzie też lista banków oferujących kredyty i przyjmujących wnioski o dotację w programie.

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP