Cyfryzacja doceniona w nowej polityce przemysłowej

Cyfryzacja doceniona w nowej polityce przemysłowej
Aleksandra Musielak Fot. Konfederacja Lewiatan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wicepremier Jarosław Gowin przedstawił dzisiaj nową Politykę Przemysłową Polski, czyli strategiczną wizję rozwoju naszego przemysłu. Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia propozycje dotyczące cyfryzacji, która została potraktowana jako jedno z najważniejszych i priorytetowych zadań mających bezpośredni wpływ na rozwój przemysłu.

Podejście do cyfryzacji zaproponowane w nowej polityce przemysłowej jest spójne z oczekiwaniami rynku, w szczególności wynikami badania Digi Index 2020 oraz 2021, wskazującymi na pilną potrzebę digitalizacji firm produkcyjnych.  

– Zgadzam się z potrzebą mądrego podejścia do zarządzania danymi w przemyśle. To czego mi brakuje to zapewnienie gwarancji łatwego dostępu przedsiębiorców do danych i zagwarantowanie ich nieskomplikowanego przetwarzania (w tym m.in. spójnej regulacji Internetu Rzeczy (IoT) – mówi Aleksandra Musielak, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Czytaj także: Polityka Przemysłowa Polski: znamy założenia programu >>>

Rozwój w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zapewnienie mu nowych kadr wymaga nakładów. Przedsięwzięcia z tym związane muszą być w większym stopniu „sprzężone” z założeniami Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskim Ładem. 

Źródło: Konfederacja Lewiatan