„Cyfrowa szkoła” rozdana

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

uczniowie.250x.gifDo programu "Cyfrowa szkoła" złożono dużo więcej wniosków niż było przewidzianych miejsc. Okazało się także, że wiele szkół nie wzięło udziału w staraniach o uczestnictwo w programie, ponieważ ich wnioski nie dotarły na czas do wojewodów.

Tak stało się w Radomiu, którego urzędnicy wysłali wnioski 27 kwietnia (termin upływał 30 kwietnia), jednakże drogę pocztową nie zdołały dotrzeć na czas. Radomscy urzędnicy ponieśli za niedopilnowianie kwestii terminowych surowe kary. Jeden osoba została zwolniona, dwie kolejne otrzymały kary dyscyplinarne.

Z powodu nieterminowości odrzucono wnioski ponad 100 szkół na Mazowszu. Złożono tam 176 wniosków obejmujących 607 szkół. Stanwi to 38 proc. mazowieckich placowek edukacyjnych. Łączna kwota zawarta we wnioskach wynosi 71 mln zł, a pula środków z budżetu państwa przyznana dla województwa mazowieckiego w programie „Cyfrowa szkoła” wynosi 5,8 mln zł. W związku z tym odbyło się komputerowe losowanie, które wyłoniło 50 zwycięskich placówek.

O uczestnictwo w programie starało się 3507 szkół z całej Polski. Z tej liczby wybrano ok. 400 placówek, które otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości 61 mln zł. Szkoły będą mogły za to kupić przenośne komputery, drukarki, skanery, tablice interaktywne i projektory multimedialne.

Program „Cyfrowa szkoła” przeznaczony był głównie dla uczniów i nauczycieli klas IV – VI szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia. Program ma charakter pilotażowy i potrwa do 31 sierpnia 2013 roku.

Lista zakwalifikowanych szkół znaduje się na stronie: http://www.cyfrowaszkola.men.gov.pl.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl