Credit Suisse obciąży zamożnych klientów dodatkowymi kosztami na rachunkach we franku szwajcarskim

Credit Suisse obciąży zamożnych klientów dodatkowymi kosztami na rachunkach we franku szwajcarskim
Fot. stock.adobe.com/Gina Sanders
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Credit Suisse zacznie obciążać swoich bogatszych klientów dodatkowymi kosztami za trzymanie w nim dużych depozytów gotówkowych we frankach szwajcarskich, informuje agencja Reuters. To nie pierwszy szwajcarski bank, który zdecydował się na taki krok.

#CreditSuisse zacznie obciążać swoich bogatszych klientów dodatkowymi kosztami za trzymanie w nim dużych depozytów gotówkowych we frankach szwajcarskich #Szwajcaria #CHF #FrankiSzwajcarskie

Nowe zasady od 1 stycznia 2020 r. obejmą klientów indywidualnych, a już od 15 listopada tego roku klientów biznesowych.

I tak wszyscy klienci indywidualni i korporacyjni, którzy trzymają w Credit Suisse ponad 2 mln CHF, zostaną obciążani odsetkami w wysokości 0,75 proc., zaś klienci korporacyjni, którzy mają ulokowane w banku ponad 10 mln CHF, będą płacić 0,85 proc.

Opłaty także w innych bankach

Inne banki w Szwajcarii również zdecydowały się na taki krok, np. Cross-Town informował już w lipcu tego roku, że naliczy stawkę -0,75 proc. od depozytów powyżej 2 milionów franków, zaś Postfinance pobiera opłaty od klientów prywatnych z saldami powyżej 500 tys. franków. Także Julius Baer zdecydował się już wcześniej na pobieranie pieniądzy od dużych kwot ulokowanych w banku przez klientów.

Rekordowo niska stopa procentowa banku centralnego Szwajcarii

Ma to związek z rekordowo niską stopę procentową banku centralnego Szwajcarii. Przypomnijmy, że ta od stycznia 2015 roku wynosi -0,75 proc.

Źródło: Reuters