Credit Agricole: 100 tys. kont z nowej oferty do końca wakacji

Credit Agricole: 100 tys. kont z nowej oferty do końca wakacji
Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Credit Agricole w pierwszym miesiącu od wprowadzenia oferty "Konto dla Ciebie" otworzył 30 tys. takich rachunków i liczy, że do końca wakacji ich liczba wzrośnie do 100 tys., poinformował wiceprezes Jędrzej Marciniak.

Bank #CreditAgricole w pierwszym miesiącu od wprowadzenia oferty #KontodlaCiebie otworzył 30 tys. takich rachunków i liczy, że do końca wakacji ich liczba wzrośnie do 100 tys. #CreditAgricole

– Od wprowadzenia oferty „Konto dla Ciebie minął miesiąc – do 11 maja otworzyliśmy 30 tys. nowych rachunków, część to konwersje, ale dominują klienci nowi – powiedział Marciniak podczas spotkania z dziennikarzami.

– Zakładamy, że pierwszą granicą jest 100 tys. kont i jesteśmy w stanie osiągnąć to pod koniec okresu wakacyjnego. Wtedy uznalibyśmy to za duży sukces – dodał.

Pod wspólną nazwą „Konto dla Ciebie” bank oferuje 4 rachunki osobiste – konto flagowe, dla młodzieży, dla nastolatków oraz konto dla klientów VIP.

Najwięcej klientów przenosi konta do Credit Agricole

Marciniak poinformował, że Credit Agricole utrzymuje pozycję lidera pod względem liczby kont przenoszonych przez klientów z innych banków.

– Cały czas dominujemy, jeśli chodzi o liczbę kont przenoszonych w ramach systemu Ognivo. Po I kwartale 78% wszystkich przeniesionych rachunków trafiło do Credit Agricole – powiedział.

Czytaj także: Ponad 7 tys. osób zmieniło rachunek bankowy w pierwszym kwartale 2018 roku >>>

Bank podał, że z tego 19,2% rachunków zostało przeniesionych z PKO BP, 13,7% z BZ WBK, a 10,2% z Alior Banku.

Liczą się niskie opłaty za prowadzenie rachunku

Wskazał, że klientom zależy na niskich opłatach za prowadzenie rachunku, ale coraz większą wagę przykładają także do promocji i programów rabatowych. Bank za przeniesienie rachunku z innego banku wraz z comiesięcznym wynagrodzeniem oferuje 200 zł jednorazowej premii lub 300 zł zwrotu kosztów rachunków za media lub 50% bonusu do środków uzbieranych w usłudze CAsaver.

Oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Credit Agricole wprowadził ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, zapewniającą m.in. bezpłatne prowadzenie konta, kartę kredytową, kartę wielowalutową, indywidualną linię kredytową o obniżonym oprocentowaniu.

– To najszersza i najpełniejsza tego typu oferta na rynku. Wierzymy, że uda nam się pozyskać w ten sposób nowych klientów i namówić ich na nawiązanie współpracy poprzez przyciągnięcie ofertą dzieci i młodzieży – powiedział wiceprezes Credit Agricole.

Według danych ze stycznia, Kartę Dużej Rodziny posiada ok. 420 tys. rodzin (ponad 2 mln osób). Obecnie ok. 3,3 tys. partnerów karty oferuje posiadaczom zniżki w 16 tys. punktach usługowo-sprzedażowych.

Credit Agricole podał, że posiada obecnie ok. 2 mln klientów, którzy posiadają min. 1 produkt i prowadzi ok. 1 mln aktywnych rachunków.

Credit Agricole SA w Polsce jest częścią grupy Credit Agricole, jednej z największych grup finansowych w Europie, która działa w 49 krajach i obsługuje ponad 52 mln osób. W skład grupy Credit Agricole SA wchodzą m.in. Europejski Fundusz Leasingowy, Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, Eurofactor S.A., LUKAS Finanse S.A.

Źródło: ISBnews