Coraz więcej Polaków decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Coraz więcej Polaków decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Fot. stock.adobe.com/9dreamstudio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z roku na rok coraz więcej z nas stara się żyć zdrowo i dbać o siebie. Z przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń badań wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy - to o 19% więcej niż przed rokiem.

Już 2,3 mln Polaków posiada prywatne #ubezpieczeniezdrowotne, a to aż 14% więcej niż w 2017 roku #ubezpieczenia #PIU @PIU_org_pl

Z danych PIU wynika, że już 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a to aż 14% więcej niż w 2017 roku.

– Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez multiagencję CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92% naszych respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Coraz więcej pracodawców oferuje ubezpieczenia grupowe

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych popularność zdobywają polisy grupowe, oferowane przez coraz większą liczbę pracodawców.

– Ponad połowa respondentów naszego badania, która posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne przyznaje, że ich polisy są finansowane przez pracodawcę.  29% ankietowanych deklaruje, że to pracodawca pokrywa wszystkie koszty związane z dodatkową polisą, a 28%, że ich ubezpieczenia są współfinansowane przez zakład pracy – dodaje ekspert multiagencji.

Aż 60% pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem

Według PIU aż 60% pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem, ponadto nie tylko pracownicy zaczynają się interesować grupowym ubezpieczeniem, ale i sami pracodawcy. Jest to skutkiem tego, że coraz więcej zatrudniających zauważa, jaką wartość ma zadowolony, zdrowy pracownik.

– Dane udostępnione przez Polską Izbę Ubezpieczeniową pokazują nam też, że ilość płaconych składek staje się dużo większa niż liczba ubezpieczonych, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że pracodawcy coraz chętniej sięgają po droższe i szersze zakresowo, pakiety zdrowotne – mówi Maciej Kuczwalski.

Źródło: CUK Ubezpieczenia