Coraz więcej korzyści z płatności bezgotówkowych

Coraz więcej korzyści z płatności bezgotówkowych
Fot. stock.adobe.com / TStudious
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym, jak płatności bezgotówkowe są przydatne w codziennym życiu, piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na portalu Akademia Przedsiębiorcy.

Jedną z zalet płatności bezgotówkowych jest wygoda podczas robienia zakupów w Internecie.  Oczywiście są możliwe zakupy online i posługiwanie się gotówką – ale jest to dosyć niewygodne i nie zawsze możliwe.

Część sprzedawców pozwala na płatności za pobraniem, czyli płacimy np. kurierowi, który dostarczy zamówiony towar i wtedy można zapłacić gotówką. Ale i w tym przypadku jest możliwość płatności np. kartą lub BLIK-iem zwykle kurier dysponuje terminalem płatniczym, dowiadujemy się z artykułu „Jak płatności bezgotówkowe pomagają w codziennym życiu?”

Niższe ceny i większa ochrona konsumenta

Eksperci Akademii Przedsiębiorcy wyliczają szereg zalet zakupów internetowych. Jednym z nich jest fakt, że w sklepach online często ceny są niższe od cen w sklepach stacjonarnych.

Poza tym nie trzeba tracić czasu na dojazd do sklepu. Dodatkową przewagą zakupów internetowych jest rozszerzona ochrona konsumenta: zamówiony online towar można zwrócić w do 14 dnia od daty zakupu, bez żadnych problemów i dodatkowych opłat.

Wygodne płacenie rachunków i wnoszenie opłat na autostradzie

Eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podkreślają przewagi płatności w bankowości elektronicznej. W znacznym stopniu opłaty za tego typy przelewy są zerowe. Bankowość elektroniczna umożliwia zaprogramowanie płatności dzięki poleceniu zapłaty i zleceniom stałym.

Ten, kto korzysta z płatności bezgotówkowych, łatwiej i szybciej niż przy użyciu gotówki zapłaci za przejazd autostradą lub wniesie opłatę za parkowanie. Tego typu ułatwienia coraz częściej dotyczą zakupów biletów komunikacji miejskiej czy kolejowej.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB