Co ze wzrostem cen energii w 2019 roku? Minister Tchórzewski o możliwych rozwiązaniach

Co ze wzrostem cen energii w 2019 roku? Minister Tchórzewski o możliwych rozwiązaniach
Fot. Materiały prasowe Ministerstwa Energii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ministerstwo Energii rozważa nie tylko system rekompensat, ale i inne warianty rozwiązań, które zapewnią brak wzrostu opłat za energię w 2019 r., poinformował minister Krzysztof Tchórzewski. Rozwiązanie ma zostać zaprezentowane po decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie taryf na przyszły rok.

#KrzysztofTchórzewski z @MinEnergii: roczna opłata za energię elektryczną w gospodarstwach domowych nie wzrośnie w roku 2019 w stosunku do roku 2018 #cenyenergii #energia

„Rozwiązania końcowe zostaną państwu przedstawione po decyzji prezesa URE i mamy tutaj kilka wariantów rozwiązań. Na pewno jednak każdy z nich zakłada, że roczna opłata za energię elektryczną w gospodarstwach domowych nie wzrośnie w roku 2019 w stosunku do roku 2018” – powiedział Tchórzewski w Sejmie.

Dodał, że ministerstwo dąży też do tego, by i małe i średnie przedsiębiorstwa miały zrekompensowaną ewentualną podwyżkę cen.

„Najdalej jesteśmy w sprawie przygotowania rekompensat, ale inne rozwiązania też są możliwe” – wskazał także minister.

Czytaj także: Polacy nie zapłacą więcej za prąd? Rekompensaty popłyną z nowego funduszu >>>

Pomoc obejmie również samorządy?

ME myśli też o pomocy skierowanej do samorządów, zapewnił Tchórzewski.

Czytaj także: Wyższe ceny prądu ograniczą możliwości inwestycyjne samorządów >>>

W poniedziałek Ministerstwo Energii zaprezentowało projekt systemu rekompensat podwyżek cen energii, skierowanego do gospodarstw domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Koszt programu został oszacowany na ok. 4-5 mld zł.

Źródło: ISBnews