Co z restrukturyzacją SKOK Jaworzno? KNF dłużej poczeka na decyzję banku

Co z restrukturyzacją SKOK Jaworzno? KNF dłużej poczeka na decyzję banku
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego przedłużyła termin na podjęcie decyzji dotyczącej udziału przez zainteresowany bank w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Jaworzno (SKOK Jaworzno).

#KNF przedłużyła termin na podjęcie decyzji dotyczącej udziału przez zainteresowany bank w procesie restrukturyzacji #SKOKJaworzno

„W nawiązaniu do komunikatu z dnia 12 października 2018 r., na wniosek banku zainteresowanego udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Jaworzno, Komisja jednogłośnie przedłużyła termin na podjęcie decyzji dotyczącej udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Jaworzno w trybie art. 74c ust. 4 ustawy o skok i wyznaczyła termin do dnia 17 grudnia 2018 r. na ostateczne zajęcie stanowiska przez bank w przedmiotowej sprawie” – czytamy w komunikacie.

Wcześniej na początku października, KNF wyznaczyła termin do 5 listopada 2018 r. na ostateczne zajęcie stanowiska przez bank zainteresowany udziałem w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Jaworzno (SKOK Jaworzno).

Zgłoszenia od banków krajowych

W lipcu KNF, w odpowiedzi na ogłoszenia dotyczące restrukturyzacji SKOK Jaworzno oraz SKOK Piast, otrzymała zgłoszenia od banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tych kas. Jednocześnie KNF wyznaczyła termin ostatecznego zajęcia stanowiska przez zainteresowane banki na 13 października 2018 r.

Pod koniec września br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że Bank Pocztowy złożył wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową Jaworzno (SKOK Jaworzno). Wniosek wpłynął 19 września, a sprawa jest w toku, podał wówczas urząd.

Źródło: ISBnews