Citi Handlowy numerem jeden wśród Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych po raz czwarty z rzędu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

citi.handlowy.02.400x259Citi Handlowy zwyciężył w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) w 2016 roku. To już czwarte z serii zwycięstwo Banku w tym prestiżowym konkursie organizowanym od 2002 roku, i potwierdzenie silnej pozycji w tym segmencie rynku.

– Bardzo dziękuję za dzisiejsze wyróżnienie. To już kolejny rok z rzędu stajemy tutaj, podczas tej prestiżowej uroczystości by podziękować za zaufanie jakim nas obdarzono. To co z mojej perspektywy jest szczególnie istotne w wyjątkowości tej nagrody to fakt, że konsekwentnie, od lat, działamy na rzecz promowania polskiego rynku oraz aktywnie wspieramy w realizacji polityki emisyjnej krajowego długu. Czujemy przy tym wagę i odpowiedzialność tego zadania. – powiedział odbierając nagrodę Maciej Kropidłowski, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.

Citi Handlowy uzyskał najwyższą punktację podczas czterech kwartałów podlegających ocenie i jest pierwszy na ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów liście 14 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań DSPW w 2016 roku. O finalnym wyniku decydowały punkty przyznawane w trzech kategoriach w okresie od 1.10.2014 do 30.09.2015: udział w sprzedaży na rynku pierwotnym, jakość kwotowań na rynku wtórnym oraz współpraca z Ministerstwem Finansów.

Rafał Cyza, z pionu transakcji rynku międzybankowego w Citi Handlowy, odbierając odbierając dyplom za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój rynku, zauważył: – Konsekwentne utrzymywanie pierwszego miejsca w zestawieniu Ministerstwa Finansów to ewidentny sukces Banku, ale i uhonorowanie pracy całego zespołu Pionu Transakcji Rynku Międzybankowego. Wiodąca pozycja w obszarze jakości kwotowań na rynku wtórnym wraz z mocnymi wynikami w pozostałych kategoriach zestawienia są efektem zaangażowania, wiodącej ekspertyzy i profesjonalizmu tych ludzi w codziennych relacjach z inwestorami.”

System Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych jest stosowany przez prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej. W Polsce istnieje on od 1996 roku i wykorzystywany jest przede wszystkim jako instrument wsparcia politiki emisyjnej SPW służacej finansowaniu budżetu państwa. Konkurs na dealerów skarbowych papierów wartościowych organizowany jest przez Ministerstwo Finansów od 2002 r.

Źródło: Citi Handlowy