Cięcia w Śląskim

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

budzet.kalkulacje.250x166.gifZygmunt Łukaszczyk - wojewoda śląski, który piastuje tę funkcję już drugą kadencję - zapowiedział cięcia w obszarze administracji. Twierdzi on, że administracja państwowa powinna być rozumiana całościowo, bez podziału na rządową i samorządową. Najważniejsze by była ona otwarta na klientów.

Pomysłem na usprawnienie administracji jest mobilne biuro klienta. Będzie ono przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, które nie będą musiały stawiać się w urzędzie ponieważ urzędnicy będą przyjeżdżali do ich domów.

Wojewoda śląski chce dążyć do coraz bardziej rozbudowanej cyfryzacji i eliminowania papierowych dokumentów. Wojewoda zapowiedział także konsolidację administracji zespolonej oraz rezygnację z osobnych zamówień publicznych. Przetragi mają być rozpisywane dla całej administracji zespolonej, co czynie teraz wiele województw.

Oprócz cięć wojewoda zapowiada także kontrolę i badanie wydatków – w miejscach, gdzie okaże się, że pracowników jest za dużo, przeprowadzane będą zwolnienia. Wszyscy pracownicy administracji będą systematycznie oceniani.

źródło: www.samorzad.infor.pl