CBRE doradcą Starwood Capital Group w procesie zakupu trzech budynków biurowych w Warszawie i Katowicach

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

cbre.02.445x113CBRE, największa na świecie firma doradcza w sektorze nieruchomości komercyjnych, ogłosiła dziś, że Starwood Capital Group podpisał ostateczną umowę zakupu trzech budynków biurowych: Łopuszańska Business Park, Marynarska 12 i Katowice Business Point. CBRE doradzało nabywcy w zakresie tej transakcji. Sprzedającym była firma Ghelamco.

„To bez wątpienia jedna z istotniejszych transakcji na rynku powierzchni biurowych w 2014 roku, potwierdzająca, że budynki biurowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, szczególnie te, w których zadbano o ekologiczne rozwiązania, potwierdzone stosownymi certyfikatami.” – powiedział Mike Atwell, starszy dyrektor działu Rynków Kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

Łopuszańska Business Park o powierzchni 17 859 mkw. jest nowoczesnym obiektem biurowym, w którego skład wchodzą dwa sześciopiętrowe budynki. Do użytkowania przekazany został w maju 2013 roku. Kompleks posiada certyfikat BREEAM z oceną “bardzo dobry”. Budynek jest siedzibą prestiżowych najemców, takich jak: Alior Bank, Allianz, czy CEMEX.

Marynarska 12, otwarta w 2013 roku, jest budynkiem klasy A w kształcie litery U o powierzchni biurowej 43 076 mkw. Budynek posiada zielony certyfikat BREEAM z oceną „doskonały”. T-Mobile, jeden z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce, jest głównym najemcą Marynarskiej 12.

Katowice Business Point o powierzchni 17 343 mkw. jest nowoczesnym budynkiem biurowym, także certyfikowanym w systemie BREEAM. Na parterze budynku zaprojektowano przestrzeń handlową. Otwarty w 2010 roku, stanowi siedzibę firm, takich jak: Tauron Polska Energia, Grupa Żywiec, a także PricewaterhouseCoopers.

Źródło: CBRE