Cardtronics, nowy operator bankomatów, wchodzi do Polski

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bankomat.02.400x266Cardtronics, największy na świecie niebankowy dostawca i operator bankomatów, wchodzi na polski rynek. Firma będzie współpracować z Bankiem Zachodnim WBK, należącym do Grupy Santander, który w ramach podpisanej umowy zapewni przetwarzanie transakcji, obsługę gotówki (CIT) oraz usługi rozliczeniowe.

W pierwszym etapie swojej ekspansji w Polsce Cardtronics dostarczy na stacje paliw Shell Polska co najmniej 50 bankomatów oraz 50 kolejnych urządzeń, które będą zlokalizowane w różnych punktach sprzedaży detalicznej, w tym w sklepach spożywczych. Pierwsze 100 nowych bankomatów, które będą działać pod marką CashZone ma pojawić się w całej Polsce w ciągu kilku miesięcy.

W porównaniu do innych krajów, w których działa obecnie Cardtronics, Polska ma duży potencjał jeśli chodzi o rozwój sieci bankomatowej. Zgodnie z analizami wiodącej firmy badawczej RBR, monitorującej branżę ATM na świecie i w Europie, w 2014 r. na każdy milion mieszkańców w Polsce przypadało jedynie 485 bankomatów, podczas gdy w Wielkiej Brytanii 1066 a w Stanach Zjednoczonych 1355.

Wejście na polski rynek stanowi doskonałą strategicznie możliwość rozwoju i dywersyfikacji geograficznej działalności naszej firmy w Europie. Polski rynek oferuje wiele możliwości i spodziewamy się, że nasze usługi spotkają się z dużym zainteresowaniem. Bank Zachodni WBK SA i Shell Polska to silni partnerzy, dzięki którym zapewnimy wygodny dostęp do gotówki naszym nowym klientom. Przewidujemy, że najbliższe miesiące to dopiero początek dynamicznego rozwoju sieci bankomatów Cardtronics w Polsce w ciągu najbliższych dwóch lat – mówi Jonathan Simpson-Dent, dyrektor zarządzający Cardtronics Europe.

Wejście Cardtronics na polski rynek znacznie poprawi dostęp do gotówki dla posiadaczy kart w naszym kraju. Jestem również przekonany, że zapewni wzrost konkurencji między operatorami bankomatów. Dla Banku Zachodniego WBK S.A. umowa z Cardtronics to ważny krok w realizacji strategii wykorzystania efektu skali zbudowanego w ciągu 20 lat naszej działalności na rynku. Jesteśmy pewni, że wybór Banku Zachodniego WBK przez Cardtronics przyniesie korzyści zarówno bankowi jak i klientom, w związku ze wspólnym użytkowaniem naszych systemów przez ponad 20 banków i instytucji finansowych, z którymi współpracujemy w tym zakresie – mówi Filip Wyszomirski, ‎Dyrektor ds. Usług Finansowych i Kart w Banku Zachodnim WBK S.A.

Źródło: Cardtronics, Bank Zachodni WBK