CANAL+ Polska złożył prospekt emisyjny w KNF

CANAL+ Polska złożył prospekt emisyjny w KNF
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
CANAL+ Polska (poprzednio ITI Neovision) złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej.
Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej #CANALplus #KNF @canalplus

„Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników” – napisano.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej

Poinformowano również, że niezależnie od ostatecznej decyzji dotyczącej oferty publicznej, akcjonariusz większościowy spółki – Groupe CANAL+ SA (będąca częścią grupy Vivendi SE), potwierdza, że zamierza pozostać strategicznym akcjonariuszem spółki.

Na początku lipca spółka informowała w sprawozdaniu z działalności za 2019 rok, że Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy ITI Neovision zdecydowało o dematerializacji akcji i ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na GPW.

Obecnie akcjonariuszami Spółki są Groupe Canal+ S.A. zarejestrowana we Francji, która posiada 450.000 akcji(51 proc.), TVN Media sp. z o.o. zarejestrowana w Polsce, która posiada 282.352 akcji (32 proc.) oraz LGI Global Ventures Holding BV zarejestrowana w Holandii, która posiada 150.000 akcji (17 proc.).

Grupa CANAL+ Polska jest wydawcą oraz nadawcą kanałów telewizyjnych segmentu premium, jak również agregatorem oraz drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce obsługującym około 2,7 mln klientów (dane na 31 grudnia 2019 r.). Ponadto, CANAL+ Polska jest nadawcą własnych kanałów tematycznych.

Źródło: PAP BIZNES