Canal+ Polska: jest decyzja o odwołaniu w całości oferty publicznej akcji

Canal+ Polska: jest decyzja o odwołaniu w całości oferty publicznej akcji
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Canal+ Polska zdecydował o odwołaniu w całości oferty publicznej akcji - podała spółka w komunikacie aktualizującym do prospektu. Spółka nie będzie ubiegała się na podstawie zatwierdzonego prospektu o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, rynku równoległym prowadzonym przez GPW albo innym rynku.

Jak podano, akcjonariusze sprzedający akcje, po konsultacji z Globalnymi Współkoordynatorami oraz z Firmą Inwestycyjną, podjęli decyzję o odwołaniu oferty w całości, a decyzja jest następstwem zwiększonej zmienności na rynkach finansowych wpływającej negatywnie na przeprowadzenie oferty.

Zapisy złożone na akcje oferowane zostają uznane za nieważne

W związku z odwołaniem oferty zapisy złożone na akcje oferowane zostają uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone inwestorom bez jakichkolwiek odsetek i odszkodowań nie później niż 7 dni po dniu publikacji niniejszego komunikatu aktualizującego.

Akcjonariusze Canal+ Polska chcieli sprzedać w ofercie publicznej do 21,62 mln akcji spółki. Wartość oferty publicznej mogła wynieść do ok. 1,3 mld zł.

Oferta obejmowała istniejące akcje będące w posiadaniu TVN Media oraz Liberty Global Ventures Holding. Główny akcjonariusz, Groupe Canal+ (część koncernu Vivendi), posiada obecnie ok. 51 proc. kapitału zakładowego spółki, TVN Media ok. 32 proc., a Liberty Global ok. 17 proc. Groupe Canal+ nie planował sprzedaży akcji.

Czytaj także: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Canal+ Polska, wartość oferty publicznej może wynieść do ok. 1,3 mld zł >>>

Budowa księgi popytu w ofercie rozpoczęła się w ubiegły wtorek i trwała do 9 listopada. Zapisy dla inwestorów indywidualnych odbywały się w dniach 4-9 listopada, a dla instytucjonalnych miały odbyć w dniach 10-13 listopada. 10 listopada (do godz. 9.00) ustalona miała zostać ostateczna liczba akcji oferowanych oraz cena.

Spółka chciała, by do inwestorów indywidualnych trafiło do ok. 10 proc. akcji oferowanych.

Rolę globalnych współkoordynatorów i współzarządzających księgą popytu w ofercie publicznej Canal+ Polska pełnili BofA Securities i JP Morgan Securities, a rolę współprowadzącego księgę popytu i firmy inwestycyjnej – Santander Biuro Maklerskie.

Źródło: PAP BIZNES