Bon Voyage, czyli bezpieczeństwo w podróży

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

auto.assistance.01.400x333Wielu Polaków zaczyna planowanie wyjazdu na zimowe ferie. Teraz w biurach podróży jest najwięcej ofert i to w najlepszej cenie. Wybierając jedną z propozycji, nie można zapomnieć także o sprawdzeniu warunków ubezpieczenia. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, by mieć ze sobą polisę, która pomoże w najtrudniejszych sytuacjach i w pełni pokryje niespodziewane koszty.

Pokrycie kosztów leczenia, leków, opieki

W razie choroby, czy nieszczęśliwego wypadku Klient, który nie ma polisy, musi sam zapłacić za wizytę u lekarza, pobyt w szpitalu, czy leki, a w najgroźniejszych sytuacjach koszty skomplikowanych operacji, które muszą być przeprowadzone natychmiast w celu ratowania zdrowia a nawet życia – mówi Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych InterRisk. – To jest bardzo kosztowne. Dzięki ubezpieczeniu „Bon Voyage” zapłaci za niego ubezpieczyciel, a co więcej można liczyć na pomoc w załatwianiu wizyty lekarskiej, wykupieniu leków, a nawet powrocie do kraju.

Opieka działa przez 24 godziny na dobę zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie tylko wtedy, kiedy ubezpieczony wyjeżdża w celach turystycznych, ale także, w podróż służbową.

Akcja poszukiwawcza i ratownicza

Zimą Polacy najczęściej wybierają się w góry na narty. To piękny sport dla ludzi kochających przestrzeń i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Bywa jednak też bardzo niebezpieczny. Wypadki, kontuzje, zejście lawiny mogą zakłócić wakacyjny wypoczynek. Niekiedy potrzebne jest przeprowadzenie akcji ratowniczej z użyciem helikoptera, czy udziałem wyspecjalizowanych ratowników. Koszty takich akcji są ogromne, a nigdy nikt ich nie przewiduje w swoim budżecie wakacyjnym. Posiadając polisę „Bon Voyage” nie trzeba martwić się o ich pokrycie, gdyż to ubezpieczyciel zapłaci za akcję ratowniczą.

Bagaż podróżnego

Bagaże giną nie tylko na skutek kradzieży, ale są też gubione na dworcach i lotniskach. Bardzo często też zostają zniszczone. Wtedy także warto być ubezpieczonym. Polisa pomoże pokryć koszty utraconego lub uszkodzonego bagażu podróżnego.

Ubezpieczenie opóźnienia lotu

– Wykupując zimowe ferie, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty związane z opóźnieniem lotu. Nie dolecimy na czas i przepadnie rezerwacja w ośrodku, czy hotelu. Nie przyjedziemy na spotkanie biznesowe, co pociąga za sobą wiele komplikacji. InterRisk w swoim ubezpieczeniu obejmuje też tego typu zdarzenia – mówi Katarzyna Rudzka.

Odpowiedzialność cywilna

W czasie wakacji nie tylko my ulegamy wypadkom, ale też jesteśmy ich sprawcami np. na stoku, czy jadąc lub wracając z ferii. Warto więc mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, szczególnie w sytuacji, kiedy będziemy musieli ponieść koszty leczenia i rehabilitacji osoby, z którą np. zderzyliśmy się na stoku.

Pomoc 24 godziny na dobę

Szczególnie podczas pobytu za granicą potrzebujemy wsparcia w trudnych sytuacjach. Nie znamy prawa, realiów, adresów, a czasem pojawiają się kłopoty językowe. W takich sytuacjach możemy korzystać z pomocy Centrum Assistance InterRisk.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne, trzeba brać pod uwagę możliwość różnego rodzaju zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas naszego wyjazdu. Wybierajmy w związku z tym ofertę elastyczną, dostosowaną do naszych potrzeb, która zapewni bezpieczeństwo w podróży i podczas pobytu – mówi dyrektor Katarzyna Rudzka.

Dobrze dobrana polisa to spokój i komfort podczas zagranicznych podróży. To także pewność, że w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku lub choroby, można skorzystać z całodobowej pomocy, pokrycia kosztów leczenia, czy nieszczęśliwego zdarzenia i to bez potrzeby martwienia się o fundusze. Spokojne wakacje warte są dobrej polisy.

Źródło: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna