Biuro Maklerskie Pekao z nowym szefem

Biuro Maklerskie Pekao z nowym szefem
Marcin Wlazło Fot. BM Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 czerwca 2022 roku Biuro Maklerskie Pekao ma nowego szefa. Dyrektorem Biura został Marcin Wlazło.

Zastąpił na tym stanowisku Piotra Kozłowskiego, który będzie kontynuował karierę w strukturach Grupy Pekao, jako doradca zarządu Banku Pekao odpowiedzialny m.in. za projekt wprowadzenia do sprzedaży obligacji skarbu państwa.

Czytaj także: Biuro Maklerskie Pekao liczy na wzrost popytu na nowe obligacje detaliczne >>>

Doświadczenie zawodowe

Marcin Wlazło jest menedżerem z 20-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Zarządzał portfelami dłużnymi w Commercial Union PTE, Credit Suisse Asset Management (Polska) S.A., ING Investment Management (Polska) S.A. Przez całą ubiegłą dekadę zajmował funkcje kierownicze i zarządcze w podmiotach Grupy PZU. Od 2016 roku był wiceprezesem PZU TFI S.A. oraz PZU PTE S.A. Następnie w Banku Gospodarstwa Krajowego był dyrektorem Departamentu Inwestycji nadzorującego krajowe i zagraniczne inwestycje kapitałowe.

Czytaj także: Biuro Maklerskie Pekao z bogatszą ofertą funduszy indeksowych inPZU >>>

– Jestem przekonany, że zdobyte przez Marcina doświadczenie przyczyni się do dalszego rozwoju i wzmocnienia pozycji Biura Maklerskiego Pekao na rynku. Jednocześnie chciałbym podziękować dotychczasowemu dyrektorowi Biura, Piotrowi Kozłowskiemu, za wkład w rozwój oraz zaangażowanie w przeprowadzone procesy integracyjne i optymalizacyjne obszaru maklerskiego Pekao, przekładające się na wysoką konkurencyjność BM Pekao – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Źródło: Biuro Maklerskie Pekao