Billon pozyskał 2 miliony funtów w brytyjskim programie Future Fund

Billon pozyskał 2 miliony funtów w brytyjskim programie Future Fund
Logo Billon Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka Billon Group Ltd. zapewniła sobie udział w brytyjskim programie wsparcia dla innowacyjnych firm Future Fund, pozyskując milion funtów od inwestorów indywidualnych oraz drugie tyle od rządu w Londynie.
Spółka #Billon Group Ltd. zapewniła sobie udział w brytyjskim programie wsparcia dla innowacyjnych firm #FutureFund

W ramach programu Future Fund obecni i nowi inwestorzy Billona wpłacili 1,005 mln funtów (ok. 4,9 mln zł) w formie pożyczki zamiennej na akcje (convertible loan notes). Analogiczną kwotę zainwestował rząd brytyjski za pośrednictwem banku inwestycyjnego British Business Bank. Wartość inwestycji może jeszcze wzrosnąć do końca października 2020 r. o kolejne 500 tys. funtów pozyskanych od kolejnych prywatnych inwestorów.

Czytaj także: Billon i Syneriz oferują usługę przechowywania ważnych dokumentów w technologii blockchain >>>

Program Future Fund

– Dzięki programowi Future Fund możemy lepiej pomagać klientom w cyfrowej transformacji i rozwojowi nowych modeli biznesowych odpowiadających na wyzwania świata po pandemii COVID-19. Jestem bardzo wdzięczny naszym inwestorom oraz Future Fund za pozytywną i natychmiastową  reakcję w apogeum kryzysu  – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes grupy Billon.

Czytaj także: Billon proponuje e-paragony i e-faktury na blockchain >>>

Future Fund to fundusz ustanowiony przez rząd Wielkiej Brytanii w kwietniu 2020 r., mający wesprzeć start-upy i innowacyjne firmy dotknięte przez pandemię koronawirusa i kryzys gospodarczy. Warunkiem otrzymania rządowego wsparcia było zagwarantowanie finansowania w co najmniej  takiej samej wysokości od inwestorów prywatnych. Fundusz dofinansował do tej pory 320 firm na łączną sumę ponad 320 mln funtów.

Inwestorzy poszukują dostawców technologii DLT

– Udział grupy Billon w programie stanowi dowód na to, że inwestorzy poszukują dostawców technologii DLT, która jest lepiej przystosowana do tworzenia rozwiązań obsługujących walkuty narodowe i dane osobowe niż wcześniejsze architektury blockchain. Pandemia otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych firm, takich jak Billon – mówi Anand Phanse, Chief Finance Officer grupy Billon.

Billon zamknął w marcu tego roku inwestycyjną rundę A z wynikiem 6 mln dolarów (25 mln zł) Brytyjsko – polski fintech otrzymał do tej pory na rozwój swojej działalności prawie 20 mln dolarów (74 mln zł)  od inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych oraz w formie grantów R&D. 

Źródło: Billon