BGK: 108 mln zł kredytu dla firmy Ursus Bus

BGK: 108 mln zł kredytu dla firmy Ursus Bus
Bank Gospodarstwa Krajowego - Siedziba (źródło: BGK SA)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ursus Bus otrzymał wsparcie finansowe od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) w zakresie bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów, poinformował Ursus. Łączna wartość umowy kredytowej wyniosła 108 mln zł.

Łączna wartość umowy kredytowej pomiędzy #Ursus Bus a #BGK wyniosła 108 mln zł #kredyty @BGK_pl

„9 marca br. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Ursus Bus S.A. umowę kredytową, na mocy której udzieli finansowania dla bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów. Pozyskane w ten sposób środki w kwocie 108 mln zł zostaną przeznaczone na potrzeby realizacji pięciu kontraktów – wygranych przetargów przez Ursus Bus S.A. oraz konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi Ursus S.A., na dostawy autobusów do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic i Lublina. Spłata kapitału w ramach umów kredytowych będzie następować ze środków otrzymanych za dostawy autobusów, w terminie do dnia 31 marca 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

Rozwój elektromobilności 

„Nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach. Przedsiębiorcy wiedzą o tym doskonale, dlatego coraz więcej firm inwestuje w ten segment. Szansę dostrzegają również państwowe instytucje oraz banki” – powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk, cytowany w materiale.

W 2017 r. spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Aktualna wartość zamówień na 2018 r. na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła już 180 mln zł, stanowiąc ponad 20% udziału w przychodach całej grupy, podsumowano.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa – spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Źródło: ISBnews