BGK: 100 mln zł ze środków unijnych trafiło już do opolskich przedsiębiorców

BGK: 100 mln zł ze środków unijnych trafiło już do opolskich przedsiębiorców
Fot. stock.adobe.com/Zerbor
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przedsiębiorcy w województwie opolskim otrzymali łącznie już ponad 100 mln zł wsparcia z funduszy unijnych. W sumie blisko 500 lokalnych biznesów skorzystało z preferencyjnych pożyczek z Regionalnego Programu Operacyjnego. Środkami zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego.

Ze pożyczek skorzystali przede wszystkim mikroprzedsiębiorcy (375) i małe przedsiębiorstwa (75), głównie z branż przetwórstwa przemysłowego, budownictwa oraz opieki i pomocy zdrowotnej #BGK @BGK_pl

Ze pożyczek skorzystali przede wszystkim mikroprzedsiębiorcy (375) i małe przedsiębiorstwa (75), głównie z branż przetwórstwa przemysłowego, budownictwa oraz opieki i pomocy zdrowotnej.

– Bank Gospodarstwa Krajowego  wspiera sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dla wielu z nich preferencyjne pożyczki ze środków europejskich stają się prawdziwym motorem rozwoju.  Unijne wsparcie docenią szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy np. nie mają historii kredytowej i dlatego mają mniejszą możliwość uzyskania kredytu w banku komercyjnym. Blisko 500 wsparć na kwotę 100 mln zł pokazuje, że przedsiębiorcy z województwa opolskiego doskonale te zalety zrozumieli i wykorzystują to w swoim biznesie – mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj także: BGK: do małych i średnich firm trafiło 1,79 mld zł wsparcia unijnego w tym roku >>>

Z mikropożyczki dla osób planujących założyć działalność gospodarczą skorzystała Anna Jeleń, właścicielka gabinetu kosmetycznego „Studio de Baute” w Nysie.

– Założyłam i prowadzę działalność, w której początkach pomogło mi wsparcie z pożyczki unijnej. Kupiłam wyposażenie do mojego gabinetu i mogę powiedzieć, że dzięki bogatej ofercie, którą udało mi się sfinansować, cały czas przybywa mi klientów. Myślę, że decyzja o wzięciu pożyczki to był symboliczny krok ku niezależności zawodowej i recepta na robienie w życiu tego, co lubię – mówi Anna Jeleń.

Pożyczki na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną

W województwie opolskim można ubiegać się również o pożyczki na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną. Prócz przedsiębiorców, mogą z nich skorzystać także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego / BGK