Bankowiec  – sprzedawca, doradca, nauczyciel?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

160322.bakcyl.01"BANKOWIEC - sprzedawca, doradca, nauczyciel?" - pod takim hasłem 17 marca 2016 r. odbyła się Konferencja podsumowująca miniony rok w międzybankowym projekcie BAKCYL - Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Wśród uczestników spotkania, które wpisało się w obchody ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Finansowej, byli także przedstawiciele ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Celem Konferencji zorganizowanej przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Związek Banków Polskich była wymiana opinii i doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej – jej potrzeby, kierunków, form oraz wzajemnych korzyści, zarówno dla młodych ludzi, szkół, jak i instytucji sektora finansowego. Była to także okazja do prezentacji dokonań Projektu BAKCYL, który aktualnie na terenie 7 województw wyposaża uczniów gimnazjów w praktyczną wiedzę na temat finansów. W spotkaniu udział wzięli Prezes Związku Banków Polskich – Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości – Andrzej Lech, przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, członkowie Rady BAKCYLA, wolontariusze – a na co dzień pracownicy 18 banków partnerów projektu – a także uczniowie i dyrektorzy placówek oświatowych, realizujących program tej inicjatywy.

Uczestniczący w projekcie od 2014 r. ESBANK Bank Spółdzielczy, dla którego edukacja ekonomiczna młodzieży stanowi jeden z filarów działalności społecznej, podczas Konferencji otrzymał od organizatorów podziękowanie za miniony rok współpracy. Dyplom odebrał reprezentujący Bank Marek Rząsowski, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju.

160322.bakcyl.02

Ważnym elementem Konferencji był panel dyskusyjny „Bankowiec w roli doradcy – o co zawsze chciałem zapytać bankowca?”, do udziału w którym zaproszono Piotra Mielczarka, Doradcę Klienta w ESBANKU Banku Spółdzielczym, od ponad roku wolontariusza BAKCYLA. Piotr Mielczarek, jako jeden z 6 wyróżniających się w gronie 146 wolontariuszy BAKCYLA, odpowiadał na pytania zadawane przez młodych ludzi – radził, czym kierować się przy wyborze banku i tłumaczył, jak duży jest wpływ banków na państwo.

160322.bakcyl.03

Konferencja BAKCYLA stanowiła element polskiej odsłony przypadającego między 14 a 18 marca 2016 r. ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Finansowej – European Money Week 2016.

Arleta Węgrzyńska
ESBANK Bank Spółdzielczy