Bankowcy dla Edukacji: Nie daj się oszukać

Bankowcy dla Edukacji: Nie daj się oszukać
Źródło: WIB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rozwijająca się technologia, programy służące do szybkiego i wygodnego komunikowania się ze światem, nowe narzędzia dedykowane płatnościom bezgotówkowym czy różnego rodzaju aplikacje i sklepy, w których można je pobrać - to przestrzenie, w których porusza się sprawnie coraz więcej użytkowników Internetu. Robią to także cyberprzestępcy.

Oszustwa na BLIK-a, Spam Google Play, maile od osób podszywających się pod różnego rodzaju instytucje to tematy aktualne i zagrażające bezpieczeństwu naszych danych oraz finansów.

Świadome i spokojne działanie, weryfikacja otrzymywanych informacji i komunikatów to podstawowe reguły, którymi należy się kierować.

Materiał pochodzi z edycji 2019/2020 kampanii edukacyjnej, realizowanej we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP i ponad 20 bankami w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji”.

Jej celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych, popularyzacji płatności bezgotówkowych oraz roli agentów rozliczeniowych.


Oszustwa na BLIK-a


Spam Google Play i wyłudzanie danych logowania do bankowości


Cyberprzestępcy podszywają się pod różne instytucje

Źródło: aleBank.pl