Bankowcy dla Edukacji: Bądź cyberbezpieczny zawsze

Bankowcy dla Edukacji: Bądź cyberbezpieczny zawsze
Źródło: WIB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nasze cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu - komputer, laptop, smartfon, router - każde z tych urządzeń wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i świadomego użytkowania. Podobnie sprawy się mają w miejscu pracy.

Nie istnieje jedna niezawodna recepta zapewniająca bezpieczeństwo sieci firmowej, ale każdy z pracowników powinien znać procedury reagowania na cyberincydenty i wiedzieć do kogo i jak je zgłosić.

Wakacje i urlop to czas odpoczynku, do którego powinniśmy się odpowiedzialnie przygotować. Back up danych, podwójne uwierzytelnianie, limity transakcji na koncie bankowym, notyfikacje o transakcjach ‒ to niektóre działania, które zwiększą nasze bezpieczeństwo

Materiał pochodzi z edycji 2019/2020 kampanii edukacyjnej, realizowanej we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP i ponad 20 bankami w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji”.

Jej celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i sklepów internetowych, popularyzacji płatności bezgotówkowych oraz roli agentów rozliczeniowych.


Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu


Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy


Cyberbezpieczeństwo w podróży

Źródło: aleBank.pl