Banki Spółdzielcze i Ich Partnerzy: Rekomendacje na kryzysk – styczeń 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.01.foto.056.a.150xBRODNICA MA LIDERA

Józef Mitura, prezes Banku Spółdzielczego w Brodnicy został wyróżniony w XI edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko- -Pomorskiego za całokształt dokonań gospodarczych. Podczas gali w toruńskim Dworze Artusa nagrodzono wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście obszarów działalności publicznej. Wnioski o przyznanie nagród były oceniane przez kapitułę złożoną z reprezentantów świata nauki, gospodarki oraz samorządowców. Bank w Brodnicy (założony w 1862 r.) jest jednym z liderów sektora, najstarszym w kraju.

NEOBANK: LOKATA BEZ KONTA

Wielkopolski Bank Spółdzielczy (neoBANK) za pośrednictwem systemu internetowego neoBANK24 proponuje Lokatę onLINE z oprocentowaniem 6 proc. i dzienną kapitalizacją odsetek. Lokatę można założyć bez dostępu do konta bankowego! neoBank prowadzi w sieci aukcje lokat o różnym oprocentowaniu w poszczególnych ich edycjach. Udostępniana jest tylko określona kwota depozytowa, a oferta uruchomiana przez bank jednocześnie dla całej grupy klientów, stąd ograniczona ilość atrakcyjnych lokat. Warunki aktualnie prowadzonych aukcji można monitorować na stronie internetowej, w specjalnej zakładce, obserwując na bieżąco oprocentowanie oraz pozostałe saldo środków udostępnionych do założenia lokat.

RAPORTY DLA BIZNESU

O.K. Bank, ŚBS Silesia w Katowicach, BS w Białej Rawskiej i WBS w Jonkowie przy współpracy firmy Info Veriti zaoferowały firmom MŚP specjalne usługi wsparcia w biznesie. Zainteresowani przedsiębiorcy poprzez stronę www banku mogą zamówić analizę branżową, sprzedażową lub też zawierającą informacje strategiczne wybranych przedsiębiorstw. Raporty są narzędziem przy podejmowaniu decyzji o współpracy z daną branżą i kontrahentami oraz do oceny wyników MŚP na tle konkurencji (np. w ramach rozliczania działu sprzedaży). Analiza jest sporządzana na podstawie złożonych w sądach sprawozdań z poprzednich lat oraz na podstawie aktualnych raportów płatniczych. Informacje dotyczą m.in. kosztów, przychodów i zysków ze sprzedaży, zobowiązań i należności, rentowności aktywów, kapitałów własnych i sprzedaży. Unikalną zaletą nowej usługi „Wsparcie dla biznesu” jest dostęp do analiz porównawczych, sporządzanych dla 10, 15 lub 35 firm. Bank udostępnia specjalistyczną wiedzę o stabilności różnych branż (np. tych, którym firma chce sprzedawać usługi), informuje, na ile opłaca się kooperacja, jak duże mogą być marże, jak planować sprzedaż lub czy inwestycja w nowy segment rynku będzie opłacalna.

POMAGAJĄC INNYM, POMAGAMY SOBIE

Bank BPS wspiera Fundację Dziecięca Fantazja, organizację non profit posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Fundacja stara się wnosić odrobinę radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Dla 18-letniej Ani z Grudziądza, która jest ogromną fanką siatkówki, marzeniem była piłka z autografami męskiej drużyny reprezentacji narodowej oraz zaproszenie na mecz drużyny. Marzeniem dzięki Bankowi BPS – spełnionym.

Ania cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Przeszła już kilka operacji i dzięki długiej i bolesnej rehabilitacji próbuje poruszać się o własnych siłach. Sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna. Anię samotnie wychowuje mama, bardzo często brakuje im środków na podstawowe potrzeby, szczególnie, że od momentu uzyskania przez Anię pełnoletniości przestał przysługiwać już jej mamie zasiłek na córkę.

WOŁOMIN: SUKCES I SATYSFAKCJA

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie wśród licznie przybyłych gości – udziałowców i klientów banku, firm współpracujących, samorządowców, prezesów banków, pracowników i przyjaciół obchodził jubileusz 85-lecia swojej działalności. Honory gospodarzy pełnili Jan Bajno – prezes i Elżbieta Kubuj – wiceprezes banku, uroczystą galę poprowadził aktor Paweł Szwed. Bank należy do ścisłej czołówki sektora, w ostatnim rankingu miesięcznika „NBS” został sklasyfikowany w pierwszej szóstce najlepszych banków sektora. Suma bilansowa SBRiR przekroczyła 1 mld zł, zaś fundusze własne 91 mln zł.

ASSECO GODNE ZAUFANIA

Asseco Poland S.A. podpisała umowę podwykonawczą z HP Polska o wartości 33,9 mln netto na prace związane z utrzymaniem oraz rozwojem Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS) do obsługi dopłat dla rolników. To jedno z najbardziej złożonych rozwiązań IT w krajowej administracji, korzysta z niego 6,5 tys. użytkowników, którzy generują 12 mln dokumentów rocznie. System został wykonany przez Asseco Poland S.A., a jego częścią jest aplikacja IRZ do identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich. W ramach kontraktu Asseco zajmie się też utrzymaniem wielu innych aplikacji m.in. systemu ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI