Banki spółdzielcze i ich partnerzy: Rekomendacje na kryzysk – czerwiec 2013

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2013.06.foto.050.b.250xSUPERFIRMA HEXA BANK

HEXA BANK Spółdzielczy został laureatem rankingu "SUPERFIRMY 2013" organizowanego przez "Gazetę Współczesną", Wojewódzki Urząd Pracy i Wyższą Szkoła Ekonomiczną w Białymstoku. Piotr Kaczyński, prezes Hexa Banku podczas uroczystej ceremonii odebrał statuetkę oraz wyróżnienie za działalność na rzecz lokalnej społeczności. W konkursie wyróżniono też Bank Spółdzielczy w Brańsku, Bank Spółdzielczy w Kolnie i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.

SPRAWDŹ SIĘ W SERWISIE BIK

Nowy serwis WWW.BIK.PL umożliwia dostęp do pełnej historii kredytowej przez Internet. Każdy użytkownik może mieć bieżący wgląd do własnej historii kredytowej, a nowatorska usługa alertów SMS pomoże uchronić się przed wyłudzeniem kredytu. Biuro Informacji Kredytowej przygotowało nowe możliwości dostępu do danych kredytowych. Klient wybiera pomiędzy dwoma odpłatnymi pakietami: Monitoring za 99 zł lub Ochrona za 49 zł rocznie, w wersji minimum zawierające jedynie najbardziej podstawowe informacje. Pakiety są ważne przez 12 miesięcy. Aktywując pakiet Monitoring, można sprawdzić swoją historię kredytową w BIK aż 12 razy w roku. Informacje o historii kredytowej prezentowane są w nowoczesny sposób, pozwalający na ich łatwe zrozumienie i interpretację W ramach pakietu Monitoring, klient dowiaduje się jaka jest jego ocena punktowa (scoring).

Dzięki usłudze alertów SMS, BIK pomaga w bezpiecznym korzystaniu z usług finansowych. Alert Strażnik Kredytu, dostępny w obu płatnych pakietach (Ochrona i Monitoring), to swego rodzaju system alarmowy, który chroni klienta przed próbami wyłudzenia kredytu na jego dane. Alert Twoje Kredyty dostępny w pakiecie Monitoring, jest wysyłany, gdy do BIK wpłynie informacja o zaległościach w spłatach własnych lub poręczanych kredytów. Korzystając z niego, dowiadujemy się, która instytucja finansowa przekazała do BIK informacje o nieterminowej spłacie.

SANBANK NA PIKNIKU

Nadsański Bank Spółdzielczy był jednym ze sponsorów XIII Pikniku Kapucyńskiego Charytatywnego w Stalowej Woli. Ciastka z domowych wypieków serwowali prezes Stanisław Kłapeć oraz członkowie Rady Nadzorczej. Zebrane środki zostaną wydane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie akcji letniej dzieci i młodzieży oraz prace adaptacyjne miejscowego klasztoru Kapucynów.

MŁODZI CHCĄ MIEĆ WEB DO FINANSÓW

Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Cieszynie i Bank Spółdzielczy w Leśnicy zorganizowały dla 1200 uczniów gimnazjów i szkół średnich konkurs wiedzy ekonomicznej i prawniczej pod hasłem „Kurs na zysk”. Młodzi mieli do dyspozycji internet i robili to, co potrafią najlepiej, czyli szukali informacji, analizowali, porównywali. W pierwszej części konkursu trzeba było rozwiązać 26 zadań publikowanych w różnym czasie przez ponad miesiąc. Trzeba było wykazać się zrozumieniem terminologii m.in. z zakresu kredytów, lokat, poręczeń, instrumentów płatniczych i serwisów internetowych (WWW – WEB). – Czujemy się odpowiedzialni za młodych ludzi, za naszych sąsiadów. Może w życiu dorosłym trafią do innych banków…, ale chcemy, aby byli w życiu bezpieczni. Kto ma im pomóc w edukacji ekonomicznej, jeśli nie lokalne banki z polskim kapitałem? – mówi Józef Kapłanek, prezes OK. Banku.

PŁATNOŚCI NATYCHMIAST

Klienci Banku BPS S.A. mogą już korzystać z systemu Express ELIXIR i w ciągu zaledwie kilku sekund przelewać pieniądze ze swojego konta na dowolny rachunek. Dostęp do systemu uzyska stopniowo kilkaset banków Grupy BPS. Usługa Krajowej Izby Rozliczeniowej to pierwszy w Polsce i drugim na świecie, po Wielkiej Brytanii profesjonalny system rozliczeń płatności natychmiastowych. – Express ELIXIR może być wykorzystywany nie tylko w sytuacjach awaryjnych, aby uniknąć ryzyka naliczania odsetek za spóźnienia np. w opłacaniu rachunków za telefon, prąd czy gaz, ale także do spłaty rat kredytu czy kart kredytowych – wyjaśnia Tomasz Jończyk, dyrektor w KIR S.A. – Dzięki wysokiemu limitowi pojedynczej transakcji, przy jednoczesnym braku dziennego limitu liczby transakcji, Express ELIXIR umożliwia lepsze zarządzanie płynnością finansową klientom indywidualnym i przedsiębiorcom.

Express ELIXIR umożliwia klientom realizację przelewów krajowych w złotych, w trybie natychmiastowym, bez ograniczeń czasowych, o każdej ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na bank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI