Bank Spółdzielczy w Limanowej przystąpił do projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”

Bank Spółdzielczy w Limanowej przystąpił do projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ogólnopolski projekt pod nazwą "Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL" jest społecznym projektem edukacyjnym, którego partnerem został Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Program #BAKCYL jest dobrym przykładem współdziałania bankowców dla podniesienia wiedzy finansowej młodych Polaków #WIB #ZBP #edukacja

Program BAKCYL jest dobrym przykładem współdziałania bankowców dla podniesienia wiedzy finansowej młodych Polaków. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości, a partnerem Związek Banków Polskich. Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy banków, przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

Pracownicy banku w roli wolontariuszy

Do udziału w Programie w roli wolontariuszy zgłosili się także pracownicy Banku Spółdzielczego w Limanowej, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i zostali przygotowani do przekazywania wiedzy ekonomicznej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Lekcje BAKCYLA skupione są wokół takich tematów jak: oszczędzanie, mądre inwestowanie, zasady bezpiecznego pożyczania czy bezpieczeństwo bankowości internetowej.

Już niedługo szkoły zainteresowane współpracą z bankiem, będą mogły skorzystać z oferty przeprowadzenia lekcji  wiedzy ekonomicznej.

Źródło: Informacja prasowa Banku Spółdzielczego w Limanowej