Bank Pocztowy poszerza współpracę z MoneyGram

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dzięki poszerzeniu oferty przekazów pieniężnych, Klienci Banku Pocztowego oprócz odebrania gotówki z zagranicy, mogą teraz również nadać przekaz pieniężny do 200 krajów na świecie. Usługa jest oferowana w sieci placówek Banku Pocztowego w całym kraju w ramach partnerstwa z MoneyGram, globalną firmą specjalizującą się w przekazach pieniężnych.

Klienci detaliczni Banku Pocztowego mogą już korzystać z nowej usługi nadania przekazu pieniężnego MoneyGram. Dzięki temu w prosty i szybki sposób pieniądze można wysłać do 200 krajów na świecie. Przekaz może zostać nadany w liczącej blisko 280 placówek sieci własnej Banku Pocztowego. Następnie, już w ciągu 10 minut środki można odebrać w kraju przeznaczenia – w jednym z 350 tysięcy punktów na całym świecie. Usługa pozwala także na wysłanie środków bezpośrednio na rachunek bankowy Odbiorcy w wybranych krajach.

– Usługa wysyłki MoneyGram to uzupełnienie naszej oferty przekazów pieniężnych, które realizujemy dzięki owocnej i wieloletniej współpracy z MoneyGram – naszym strategicznym partnerem – mówi Serhiy Fuks, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Banku Pocztowego. – Teraz nasi Klienci Indywidualni mają dostęp do jeszcze korzystniejszej i kompletnej oferty międzynarodowego transferu gotówki na światowym poziomie – dodaje Serhiy Fuks.

– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Bankiem Pocztowym, rozpoczęta w 2008 roku, została rozszerzona o usługę nadawania przekazów. Tym samym dajemy naszym klientom, mieszkańcom dużych miast i mniejszych miejscowości w Polsce dostęp do szybkich i bezpiecznych przekazów pieniężnych – powiedział Zbigniew Furmańczak, Dyrektor Regionalny na Rynki Wschodzące, MoneyGram. – Oferujemy naszym klientom różne możliwości wysyłania środków, aby mogli wybrać najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie – dodaje Zbigniew Furmańczak.

Polska jest uważana za „rynek odbiorcy”, co oznacza, że więcej przekazów pieniężnych jest nadawanych do naszego kraju niż się z niego wysyła. Jak pokazują dane Banku Światowego, w 2015 roku do Polski przesłano w sumie 7,5 mld USD, natomiast wysłano zagranicę ok. 1,6 mld USD. Najważniejsze korytarze przesyłu środków do Polski to Niemcy (2,2 mld USD), Wielka Brytania (1,2 mld USD), USA (0,9 mld USD) i Kanada (350 mln USD). Natomiast z Polski najwięcej transferów pieniężnych wysyłanych jest do Francji (324 mln USD) i Niemiec (296 mln USD). Bardzo szybko rosnącym rynkiem jest Ukraina, co ma związek z około 800 000 emigrantów mieszkających w Polsce, którzy w 2015 roku przesłali 233 mln USD do swoich rodaków w kraju.

Uruchomieniu nowej usługi towarzyszy akcja informacyjna na stronach internetowych Banku oraz MoneyGram. Klienci mogą też liczyć na pomoc pracowników Contact Centre Banku i Infolinii MoneyGram w nadawaniu przekazów.

Więcej informacji na temat nowej usługi wysyłki MoneyGram w Banku Pocztowym można znaleźć pod adresem: https://www.pocztowy.pl/indywidualni/moneygram/

Magdalena Ossowska – Krasoń
Rzecznik prasowy
Bank Pocztowy