Bank Pocztowy do odwołania zawiesza wykonywanie międzynarodowych przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji

Bank Pocztowy do odwołania zawiesza wykonywanie międzynarodowych przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji
Źródło: Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Banku Pocztowego podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania realizacji przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji. Nie jest to już możliwe zarówno w sieci własnej Banku Pocztowego jak i 4700 placówkach oraz filiach placówek pocztowych.

W placówkach Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych nie ma już możliwości nadawania przekazów pieniężnych do Rosji. Nadal można wykonywać przekazy międzynarodowe MoneyGram do ponad 200 krajów na całym świecie, w tym do Ukrainy. To największa taka sieć umożliwiająca przekazy MoneyGram w Polsce.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

– Bank Pocztowy, podobnie jak większość odpowiedzialnych instytucji na świecie, podejmując dziś decyzje biznesowe dokłada starań, by stanowczo wyrazić swój sprzeciw wobec ataku Rosji na Ukrainę – mówi Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Decyzja o zawieszeniu przekazów do Rosji wpisuje się w działania wspierające Ukrainę oraz sankcjonujące dokonaną przez Rosję, brutalną agresję na ten kraj.

– Polska i Polacy starają się wspierać naszych sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy wszelkimi możliwymi sposobami. Blokada przekazów pieniężnych to jeden z takich mechanizmów. Można oczywiście przekazywać pieniądze poprzez MoneyGram w naszej sieci do Ukrainy. Te środki tam są bardzo potrzebne – komentuje Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku. Co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest około 500 tysięcy przekazów.

Źródło: Bank Pocztowy SA