Bank Pekao z pakietem pomocowym SOS dla poszkodowanych. Jak działa i kto może z niego skorzystać?

Bank Pekao z pakietem pomocowym SOS dla poszkodowanych. Jak działa i kto może z niego skorzystać?
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ostatnio w Polsce miały miejsce zjawiska meteorologiczne, które w wielu województwach spowodowały znaczne zniszczenia. Z ofertą pomocy dla swoich klientów wychodzi Bank Pekao S.A., przygotowując specjalny pakiet pomocowy SOS.

Pakiet pomocowy SOS stworzony został z myślą o pożyczkobiorcach i kredytobiorcach @BankPekaoSA, poszkodowanych w wyniku zjawisk meteorologicznych #BankPekao

Pakiet pomocowy SOS stworzony został z myślą o pożyczkobiorcach i kredytobiorcach Banku Pekao S.A., poszkodowanych w wyniku zjawisk meteorologicznych. Dzięki ofercie banku, klienci mogą liczyć na uproszczenie i przyspieszenie wypłaty odszkodowań z umów ubezpieczeń nieruchomości, zawieszenie spłaty rat (bez dodatkowych prowizji i opłat za aneksy) w przypadku kredytów mieszkaniowych i pożyczek gotówkowych oraz możliwość skorzystania z kredytu budowlano-hipotecznego.

Więcej najnowszych wiadomości o Banku Pekao >>>

Trzeba złożyć pisemne oświadczenie o poniesieniu strat

Aby skorzystać z pakietu pomocowego, wystarczy złożyć pisemne oświadczenie o poniesieniu strat w wyniku zjawisk pogodowych oraz, w przypadku kredytów i pożyczek zabezpieczonych nieruchomością, przedstawić dokumenty potwierdzające zgłoszenie i przyjęcie szkody przez ubezpieczyciela.

– Klienta i jego potrzeby stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego z myślą o naszych klientach poszkodowanych w wyniku zjawisk pogodowych przygotowaliśmy specjalny pakiet pomocowy SOS. Chcemy w ten sposób wesprzeć ich w tym trudnym momencie. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy łatwiej będzie im uporać się ze szkodami, spowodowanymi nieprzewidywalnym żywiołem – mówi Wojciech Werochowski, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego i Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Pakiet pomocowy SOS obejmuje gminy zlokalizowane w 7 województwach: dolnośląskim, lubelskim, opolskim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Z pomocy będzie można skorzystać do 31 marca 2020 r.

Źródło: Bank Pekao SA