Bank Pekao z nagrodą dla lidera rynku finansowania handlu w Polsce

Bank Pekao z nagrodą dla lidera rynku finansowania handlu w Polsce
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao został podwójnie wyróżniony w prestiżowym konkursie organizowanym przez międzynarodowy magazyn Euromoney. W tegorocznej edycji Best Trade Finance Survey, Bank Pekao otrzymał tytuły Market Leader in Poland 2022 oraz Best Services in Poland 2022.

To kolejna ważna nagroda dla Banku Pekao w dziedzinie finansowania handlu po wyróżnieniu „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznanym w styczniu 2022 r. przez międzynarodowy magazyn Global Finance.

– Cieszymy się, że w bezprecedensowym czasie pandemii nasze produkty i usługi finansowania handlu są doceniane przez klientów i niezależne instytucje. Konsekwentnie kontynuujemy rozwój oferty, udoskonalamy procesy oraz rozwiązania technologiczne, aby skutecznie wspierać naszych klientów w ekspansji ich biznesu w kraju i za granicą – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Czytaj także: Pekao: zysk netto w I kwartale trzy i pół razy większy niż rok temu >>>

Euromoney to brytyjski miesięcznik poświęcony biznesowi i finansom. Ukazuje się od 1969 roku. Porusza tematy gospodarcze, finansowe i giełdowe z całego świata. Główny nacisk położony jest na branżę bankową. Wyróżnienie Euromoney jest przyznane na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu. W 2022 roku w badaniu wzięło udział ponad 10 000 firm, które wskazały najlepsze banki, z których usług korzystają.

Bank Pekao S.A. jest liderem rynku Trade Finance w Polsce. W 2021 r. odpowiadał za obsługę: 14 proc. akredytyw eksportowych, 15 proc. akredytyw importowych oraz 16 proc. transakcji na rynku finansowania wierzytelności w całym kraju.

Źródło: Bank Pekao SA