Bank Pekao wprowadził nową aplikację mobilną dla firm PeoBIZ

Bank Pekao wprowadził nową aplikację mobilną dla firm PeoBIZ
Fot. Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wraz z wprowadzeniem na rynek przez Bank Pekao aplikacji biznesowej PeoBIZ każdy zarządzający firmą, bez względu na to czy jest to mikrofirma, czy korporacja, może za pomocą kilku kliknięć sprawdzić salda rachunków, ich historię i wyciągi bankowe, a także przejrzeć zaplanowane do realizacji płatności.

Aplikacja Banku Pekao wprowadza także inne, użyteczne funkcje dla biznesu, które do tej pory były zarezerwowane dla klientów indywidualnych, takie jak m.in. mobilne autoryzacje.

Funkcjonalności aplikacji Banku Pekao

Z PeoBIZ może korzystać każdy klient posiadający dostęp do systemu bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Aplikacja nawiązuje do funkcjonalności systemu internetowego, dzięki czemu można w niej szybko sprawdzić stan finansów oraz obroty na rachunku, efektywnie podpisać i wysłać płatności czy prześledzić historię transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych. Ponadto aplikacja posiada moduł dealingowy do realizacji transakcji walutowych, czy możliwość zakładania i zrywania lokat. Dodatkowym atutem wersji mobilnej jest m.in. możliwość autoryzacji zleceń zainicjowanych w systemie PekaoBiznes24 za pomocą tokena mobilnego, bez podawania kodów i haseł. Aplikacja posiada także funkcję przelewów krajowych rozbudowaną o Express Elixir.

Czytaj także: Bank Pekao po raz drugi nagrodzony za wyjątkowe warunki pracy >>>

– Bankowanie mobilne jest wygodne – odbywa się za pomocą telefonu, który niemal wszędzie mamy przy sobie a zalogowanie się do aplikacji zajmuje zaledwie chwilę. Jeżeli mogą z niego korzystać klienci indywidualni, dlaczego właściciele biznesów mają nie mieć dostępu do informacji o finansach swojej firmy zawsze pod ręką? Projektując PeoBIZ zależało nam, aby była wygodna zarówno dla właścicieli małych firm, jak i korporacji. W aplikacji umieściliśmy wszystkie najważniejsze funkcje PekaoBiznes24 i dodaliśmy usługi mobilne, m.in. szybkie autoryzacje, które ułatwią codzienne operacje finansowe – mówi Andrzej Fürstenberg, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów.

Nowa aplikacja działa na zasadzie współdzielenia platform z PekaoBiznes24

Aplikacja działa na zasadzie współdzielenia platform z PekaoBiznes24 – akcję, którą rozpoczęto w systemie internetowym, można dokończyć w aplikacji i na odwrót. PeoBIZ działa zarówno na tabletach, jak i na telefonach oraz wykorzystuje technologię biometryczną. Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o badania User Interface i User Experience, podczas których analizowano m.in. ruch oczu w trakcie korzystania z aplikacji.

PeoBIZ będzie na bieżąco rozbudowywana, w najbliższym czasie m.in. o przelewy BLIK. Można pobrać ją ze sklepów Google Play i App Store.

Źródło: Bank Pekao SA