Bank Pekao ułatwia klientom złożenie wniosku o bon turystyczny

Bank Pekao ułatwia klientom złożenie wniosku o bon turystyczny
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao ułatwia swoim klientom złożenie wniosku o Polski Bon Turystyczny - nową formę wsparcia dla rodzin, która ma pomóc osłabionej w wyniku pandemii COVID-19 branży turystycznej. O pomoc można starać się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, a klienci Pekao mają możliwość szybkiego zalogowania się do niej za pośrednictwem Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną Pekao24.
O #BonTurystyczny można starać się przez #PUE #ZUS, a klienci @BankPekaoSA mają możliwość szybkiego zalogowania się do niej za pośrednictwem Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną #Pekao24 #BankPekao

Polski Bon Turystyczny to nowe świadczenie w wysokości 500 zł przysługujące na każde dziecko do 18. roku życia. Dodatkowe 500 zł przysługuje na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.  Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Aby skorzystać ze świadczenia wystarczy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na przykład Profilem Zaufanym i wypełnić wniosek wpisując swój numer telefonu i adres e-mail.

Czytaj także: PKO Bank Polski: aktywuj bon turystyczny prosto z serwisu iPKO lub Inteligo >>>

– Jako Bank Pekao chcemy być jak najbliżej naszych klientów i ułatwiać im wszelkie sprawy administracyjne. Jest to szczególnie istotne w dobie koronawirusa. Dlatego od samego początku trwania programu oferujemy wsparcie przy formalnościach związanych z bonem turystycznym. Wystarczy zalogować się Profilem Zaufanym Banku Pekao S.A. na PUE ZUS, przejść do zakładki Bon Turystyczny i aktywować bon -mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Czytaj także: Najpierw PUE ZUS, aktywacja i już można korzystać z bonu turystycznego >>>

Jak założyć Profil Zaufany?

Jeśli klient Banku Pekao nie posiada Profilu Zaufanego, w każdej chwili może założyć go w bankowości elektronicznej Pekao24. Po zalogowaniu do starego serwisu wystarczy przejść do sekcji E-Urząd, wybrać opcję Załóż Profil Zaufany i po zapoznaniu się ze wszystkimi oświadczeniami zatwierdzić wprowadzone dane za pomocą aplikacji PeoPay lub kodu SMS.

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu. Można z niego skorzystać do końca marca 2022 roku.

Szczegółowy opis, jak zalogować się Profilem Zaufanym na stronie >>>

Źródło: Bank Pekao SA