Bank Pekao: już ponad 150 złożonych wniosków i wypłacone pierwsze kredyty na studia medyczne

Bank Pekao: już ponad 150 złożonych wniosków i wypłacone pierwsze kredyty na studia medyczne
Fot. stock.adobe.com/Bruno Coelho
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kredyt na studia medyczne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów płatnych kierunków medycznych. Od 18 lipca, kiedy w Banku Pekao S.A. ruszył proces przyjmowania wniosków, wpłynęło ich ponad 150, a pierwsi chętni już skorzystali z kredytu.

Bank Pekao jest pierwszym i jedynym bankiem w Polsce, który przystąpił do programu kredytów medycznych dla studentów.

– Doświadczenia związane z pandemią Covid-19 pokazały nam jak ważna jest w każdym społeczeństwie dobrze funkcjonująca służba zdrowia. Teraz  mamy w swojej ofercie produkt, który pomoże młodym ludziom realizować ich marzenia o tym, aby zostać lekarzem i liczymy, że w ten sposób uda się zwiększyć liczbę lekarzy w Polsce. Obserwujemy duże zainteresowanie kredytem na studia medyczne. Już teraz po dwóch tygodniach mamy złożonych ponad 150 wniosków, a pierwsi klienci już podpisali umowy – powiedział Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Kto może się ubiegać o kredyt na studia medyczne?

O kredyt na studia medyczne mogą ubiegać się studenci płatnych kierunków lekarskich na polskich uczelniach wyższych. Mogą liczyć na kredyt w wysokości 20 tys. zł na semestr na nadchodzący rok akademicki i na kolejne lata. Studenci, którzy chcą skredytować opłaty poniesione za rok akademicki 2021/2022, mogą otrzymać 18 tys. zł na semestr i stawka ta będzie obowiązywać ich do końca studiów.

Jak złożyć wniosek o kredyt na studia medyczne?

W celu otrzymania kredytu wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A.  w terminie maksymalnie 21 dni od rozpoczęcia semestru lub do 30 września, jeśli student chce refinansować opłaty, które poniósł w roku akademickim 2021/2022.

Czytaj także: W Banku Pekao preferencyjne kredyty na studia medyczne >>>

Kredyt może być umorzony w całości jeśli student przepracuje 10 lat (w ciągu maksymalnie 12 lat od zakończenia studiów) w publicznym systemie ochrony zdrowia oraz uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie uznanej za priorytetową. Aktualny wykaz priorytetowych dziedzin medycyny znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30 czerwca 2020 r. Jeśli warunki umorzenia nie będą spełnione spłata kredytu będzie rozłożona na 12 lat. Do czasu rozpoczęcia spłaty kredytu koszt odsetek pokrywa w całości BGK. Student płaci połowę odsetek dopiero wtedy, gdy zaczyna spłacać kredyt, a drugą połowę dopłaca Bank Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: Bank Pekao SA