Bank Ochrony Środowiska wśród partnerów Forum Ekonomicznego w Krynicy

Bank Ochrony Środowiska wśród partnerów Forum Ekonomicznego w Krynicy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
"Inwestycje w energetykę odnawialną - perspektywy rozwoju", to tytuł panelu dyskusyjnego, w którym weźmie udział Bogusław Białowąs, prezes zarządu BOŚ S.A. Inicjatorem dyskusji podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest KPMG.

Uczestnicy panelu, w którym weźmie udział prezes #BOŚ, będą rozmawiać m.in. o inwestycjach w energetykę odnawialną i perspektywach dalszego rozwoju rynku zielonej energii w Polsce #ForumEkonomiczne #Krynica2018 #FE2018 @Economic_Forum_ @BOS__Bank

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o inwestycjach w energetykę odnawialną i perspektywach dalszego rozwoju rynku zielonej energii w Polsce.

„Jesteśmy polskim bankiem, który w swojej misji łączy biznes i ekologię z korzyścią dla klientów. Sporą część naszych aktywności koncentrujemy na rozwoju działalności w obszarze finansowania projektów proekologicznych, w tym dotyczących energetyki odnawialnej. Rozpoczęliśmy m.in. finansowanie pierwszych inwestycji OZE, realizowanych w ramach aukcyjnego systemu wsparcia. Wierzę, że podczas naszej eksperckiej dyskusji uczestnicy Forum otrzymają wiele ciekawych informacji na temat energetyki odnawialnej” – mówi Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Czytaj także: Forum Ekonomiczne w Krynicy. Wsparcie start-upów niejedno ma imię >>>

Inwestycje służące poprawie jakości powietrza

W portfelu proekologicznych transakcji BOŚ dominują inwestycje służące poprawie jakości powietrza – zarówno związane z OZE, jak i szeroko rozumianą efektywnością energetyczną. Dzięki współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, klienci Banku mogą korzystać z kredytów, w których obciążenie spłatami jest mniejsze, niż przy finansowaniu komercyjnym.

Kwota umów zawartych w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku na finansowanie działań proekologicznych wyniosła 581,1 mln zł (z czego umowy na kwotę 298,1 mln zł zawarto w II kwartale ub.r.) i była o 82,6% wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Dalszy rozwój BOŚ w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych i zrównoważonego rozwoju umożliwia także wyższy kapitał zakładowy, uzyskany w drodze emisji akcji V. W ramach podwyższenia kapitału zakładowego Bank pozyskał 300,7 mln zł.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju organizuje Instytut Wschodni. Konferencja jest jednym z najistotniejszych dorocznych wydarzeń, podczas którego spotykają się europejskie elity polityczne, gospodarcze i ekonomiczne. Organizowana jest od 1992 r.

Źródło: BOŚ