Bank Ochrony Środowiska i Semeko wspólnie sfinansują rewitalizację Międzytorza w Gdyni

Bank Ochrony Środowiska i Semeko wspólnie sfinansują rewitalizację Międzytorza w Gdyni
Fot. BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska SA i Grupa Semeko SA podpisały list intencyjny o współpracy w finansowaniu realizacji projektu zagospodarowania terenu Międzytorza w Gdyni.

Spółka #Semeko zaprosiła @BOS__Bank do finansowania inwestycji, która ma stać się z wizytówką nowoczesności Gdyni #BOSBank #Gdynia

Grupa Semeko SA, odpowiedzialna za zagospodarowanie Międzytorza zaprosiła Bank Ochrony Środowiska SA do finansowania inwestycji, która w przyszłości ma stać się z wizytówką nowoczesności i europejskiego poziomu miasta Gdyni.

Zagospodarowanie obszaru Międzytorza jest projektem rewitalizacji terenu miejskiego. Przeważającą część inwestycji stanowić będzie zabudowa mieszkaniowa. Na Międzytorzu powstaną także nowoczesne hotele, biura oraz punkty handlowe i usługowe. Dla mieszkańców Centrum Gdynia zostaną przygotowane także przestrzenie do rekreacji i integracji. Łączna powierzchnia komercyjna i mieszkaniowa nowej dzielnicy Międzytorze wyniesie nawet 345 tys. m. kw.

Budowę Centrum Gdynia na Międzytorzu zaplanowano na terenie znajdującym się w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie portu.

Wartość inwestycji szacowana na 1 mld euro

Realizacja inwestycji zaplanowana została na lata 2019 – 2029, a jej wartość szacowana jest na 1 miliard euro.

Bank Ochrony Środowiska SA – polski bank specjalizujący się w przedsięwzięciach proekologicznych, jest doświadczonym partnerem w doradztwie, analizie oraz przygotowaniu modeli finansowania różnorodnych projektów inwestycyjnych, w tym użyteczności publicznej. Przykładem współfinansowanej przez BOŚ inwestycji spełniającej zasady budownictwa zrównoważonego, wzniesionej w technologii pasywnej, jest Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie. BOŚ posiada unikalne na rynku kompetencje do obsługi programów krajowych i zagranicznych, w zakresie finansowania projektów służących szeroko pojętej ochronie środowiska, w tym związanych z rewitalizacją obszarów miejskich, wsparte wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrą inżynierów ekologów, analityków, doradców finansowych.

Źródło: BOŚ