Bank Millennium wyemituje obligacje podporządkowane o wartości do 830 mln zł

Bank Millennium wyemituje obligacje podporządkowane o wartości do 830 mln zł
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Banku Millennium podjął uchwałę w sprawie wyemitowania do 1 660 obligacji podporządkowanych serii W o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 830 mln zł, podał bank. Wartość nominalna jednej obligacji wyniesie 500 tys. zł, cena emisyjna każdej obligacji będzie równa jej wartości nominalnej.

Zarząd @BankMillennium podjął uchwałę w sprawie wyemitowania do 1 660 obligacji podporządkowanych serii W o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 830 mln zł #BankMillennium #obligacje

„Po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obligacje będą stanowić instrumenty w Tier II Banku” – czytamy w komunikacie.

Emisja zostanie przeprowadzona w formacie 10NC5, czyli obligacje z dziesięcioletnim terminem wykupu, z opcją call dającą prawo bankowi do wykupu wszystkich obligacji w dniu przypadającym po 5 latach od dnia emisji, tj. 31 stycznia 2024 r., pod warunkiem otrzymania zgody KNF, podano również.

„Dzień wykupu obligacji przypada w dniu 30 stycznia 2029 r.” – czytamy dalej.

Zmienne oprocentowanie obligacji

Oprocentowanie obligacji będzie zmienne, oparte o stawkę WIBOR 6M, powiększoną o marżę w wysokości 2,3%. Odsetki wypłacane będą co sześć miesięcy, wskazano także.

„Obligacje zostaną wyemitowane przez bank w ramach aktualnie realizowanego Trzeciego Programu Emisji Obligacji, zatwierdzonego w roku 2015, o łącznej wartości nominalnej nie przekraczającej 3 mld zł (lub równowartości tej kwoty w EUR, USD, CHF)” – podsumowano.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews