Bank Millennium uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance

Bank Millennium uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance
Źródło: Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce w 28 konkursie Best Bank Awards, organizowanym przez magazyn Global Finance.

– Międzynarodowe wyróżnienie The Best Bank in Poland for 2021 jest dla nas powodem do satysfakcji i jest tym cenniejsze, że otrzymujemy je w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia. W ciągu ostatniego roku wszystkie nasze działania skupiały się na przystosowaniu do zmieniających się warunków i nowych oczekiwań klientów, musieliśmy wykazać się jeszcze większą niż dotychczas elastycznością i szybkością działania. Nagroda jest potwierdzeniem, że doskonale nam się to udało – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Czytaj także: Bank Millennium nagrodzony przez Global Finance za walutowe usługi skarbowe >>>

Wyboru zwycięskich instytucji dokonali redaktorzy Global Finance, po szerokich konsultacjach z dyrektorami finansowymi firm, bankierami i konsultantami bankowymi, a także analitykami z całego świata. Wybierając najlepsze banki, Global Finance brał po uwagę różne czynniki – od ilościowych czynników obiektywnych do czynników subiektywnych bazujących na informacjach. Kryteria obiektywne obejmowały wzrost aktywów, rentowność, zasięg geograficzny, relacje strategiczne, nowe przedsięwzięcia gospodarcze oraz innowacyjność produktów. Z kolei kryteria subiektywne to opinie analityków rynku kapitałowego, analityków ratingów kredytowych, konsultantów bankowych oraz innych osób związanych z branżą.

Czytaj także: Pekao najlepszym bankiem inwestycyjnym według magazynu Global Finance >>>

Nagrody Best Bank Awards

Banki pełnią kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym na całym świecie.

– Nagrody Best Bank Awards wyróżniają liderów przywracania wzrostu i wytyczania nowych dróg – powiedział Joseph D. Giarraputo, wydawca i redaktor naczelny Global Finance. W świetle bezprecedensowych warunków ekonomicznych wywołanych globalną pandemią, tegoroczne oceny są ważniejsze i cenniejsze niż w jakimkolwiek momencie ich 28-letniej historii.

Źródło: Bank Millennium