Bank Millennium Innowatorem 2021 według magazynu Global Finance

Bank Millennium Innowatorem 2021 według magazynu Global Finance
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Usługi otwartej bankowości Banku Millennium otrzymały szczególne wyróżnienie w plebiscycie The Innovators 2021, organizowanym przez magazyn Global Finance. To już kolejna w tym roku międzynarodowa nagroda dla innowacyjnych rozwiązań banku.

Bank Millennium w plebiscycie przeprowadzonym przez magazyn Global Finance został uznany za wybitnego innowatora w bankowości detalicznej, za swoje usługi otwartej bankowości – 2021 Outstanding Innovator in Retail Banking for “Bank Millennium Open Banking Services” (Special Honours).

– Wyróżnienie to utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy nie tylko liderem w wykorzystywaniu potencjału otwartej bankowości na rynku krajowym, ale również wprowadzamy rozwiązania, które spotykają się z uznaniem na arenie międzynarodowej. Od początku widzieliśmy duży potencjał w możliwościach, jakie stworzyła dyrektywa PSD2. Naszą ambicją było wykorzystanie ich w celu optymalizacji procesów, tak by stworzyć klientom niespotykane dotąd możliwości. Zaraz po wybuchu pandemii zintensyfikowaliśmy nasze prace w tym zakresie, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających nabywanie i zarządzanie produktami finansowymi w bezpiecznej, wygodnej i w pełni zdalnej formie. Nie zamierzamy zwalniać tempa, stawiamy na konsekwentną realizację naszej strategii, nieustannie rozszerzając paletę usług opartych o open banking – komentuje João Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

The Innovators 2021

The Innovators 2021 to program wyróżniający podmioty, które regularnie identyfikują nowe ścieżki i projektują nowe narzędzia w finansach.

– Innowacje finansowe okazały się kluczowe dla przyspieszenia potrzebnego wsparcia dla różnych interesariuszy podczas kryzysu Covid  – powiedział Joseph Giarraputo, wydawca i dyrektor redakcji Global Finance.

Kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla rozwiązań Banku Millennium

To już kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla rozwiązań Banku Millennium w tym roku. W marcu bank zdobył nagrodę Celent Model Bank za swoje usługi otwartej bankowości, wdrażane systematycznie w 2020 roku. W ramach otwartej bankowości Bank Millennium udostępnia takie usługi jak:

– Finanse 360O, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku w aż dziewięciu innych bankach,

– możliwość inicjowania przelewów poprzez swój serwis internetowy Millenet z kont w sześciu innych bankach,

– potwierdzanie dochodu w procesie o kredyt gotówkowy poprzez logowanie do jednego z ośmiu innych banków,

– proces otwierania konta firmowego z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości poprzez zalogowanie do innego banku.

Czytaj także: Bank Millennium uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance >>>

Raport z pełnymi wynikami konkursu zostanie opublikowany w czerwcowym wydaniu magazynu Global Finance oraz online na stronie www.gfmag.com.

Źródło: Bank Millennium