Bank i Klient: Już dostępny!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Pierwsze banki, tak komercyjne, jak i spółdzielcze, oferują już kredyty hipoteczne na budowę domów lub zakup mieszkań energooszczędnych.

Dopłaty do spłaty kapitału kredytów na domy energooszczędne to pierwszy ogólnopolski instrument wsparcia dla budujących domy o niskim zużyciu energii. Program skierowany jest do inwestorów będących osobami fizycznymi, budujących domy jednorodzinne lub kupujących domy/mieszkania od deweloperów. Program o budżecie 300 mln zł realizowany będzie w latach 2013-2018 we współpracy z bankami., Bank Zachodni WBK S.A. – w IV kw. 2013 r.).

Oferta dostępna jest już w placówkach: Banku Ochrony Środowiska S.A., Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A. oraz w bankach spółdzielczych tych zrzeszeń. Pozostałe instytucje uczestniczące w programie zapowiadają uruchomienie programu w najbliższych miesiącach (Getin Noble Bank S.A. – do 30.09.2013 r., Nordea Bank Polska S.A. – najpóźniej w IV kw. 2013 r., Deutsche Bank PBC S.A. – najpóźniej w IV kw. 2013 r.

– Dzięki włączeniu banków do nowego programu rząd uzyskuje podwójną korzyść. Po pierwsze – środki publiczne stymulują podaż większych środków komercyjnych, a banki zapewnią szeroką dystrybucję i promocję programu. Po drugie – rząd w ten sposób, niejako inwestuje we współpracę z grupą „banków-pionierów”, które będą ambasadorem nowego rodzaju wsparcia w Polsce. Wierzę, że powodzenie programu zachęci innych do rozwoju oferty kredytowej w tym pożądanym, społecznie i ekonomicznie, kierunku – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Dotacja będzie wypłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek. Banki ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI