Bank i Klient: Centralny system przetwarzania danych bankowych „w chmurze” optymalnym rozwiązaniem dla średnich banków?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. rozpoczęła współpracę z FIS (www.fisglobal.com) - największym na świecie dostawcą informatycznych systemów bankowych oraz technologii w obszarze płatności. W ramach wspólnego projektu firmy zaoferowały bankom w Europie Środkowej nowoczesne podejście do budowania infrastruktury centralnych systemów IT w bankach - możliwość przetwarzania danych bankowych w modelu cloud computing.

Dzięki zainstalowaniu centralnego systemu bankowego FIS Profile w infrastrukturze KIR S.A., banki będą mogły usprawnić procesy IT oraz ob – niżyć koszty działalności. Według wstępnych szacunków usługą zainteresowanych jest kilkanaście średniej wielkości banków, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

– ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI